Brigáda v supermarketu! Jaké je to v Lidlu?

Brigáda v supermarketu! Jaké je to v Lidlu?

Na brigádu do Lidlu

Moc ráda bych se s vámi podělila o zkušenost ohledně brigády v supermarketu. Nevím, jestli je to podstatné, ale chodím na brigádu do Lidlu. Raději to zmíním, protože si myslím, že co supermarket, tak trošku jiná pravidla. Samozřejmě se může lišit i pobočka od pobočky. Nešla jsem tam na brigádu kvůli tomu, že jsem tam šíleně moc chtěla. Šla jsem tam kvůli tomu, že jsem jinou brigádu nemohla sehnat.

Jak vypadají směny?

Chodí se na ranní a odpolední. Časově se to trošku liší, ale většinou je ranní od 5:05 (někdy od 5:35) do 13:30. Ovšem s tím, že jsem si zvykla na přesčasy tak hodinku, dvě. Odpolední začíná také různě. Někdy od 13:00, jindy zase od 13:30 či dokonce od 14:00 do 20:55, ale opět bývají přesčasy. Dostanete vlastní čip, pomocí kterého se dostanete do kanceláře, šatny, kuchyňky a na WC, kam se běžný zákazník nedostane. Pomocí čipu si pípáte každý příchod a odchod.

Co to obnáší?

Musím se přiznat, že si občas připadám, jak holka pro všechno. Brigádníci jsou využívání pro jakoukoliv práci, která je potřeba. Takže se během prvních pár dnů musíte naučit vlastně všechno. Vybalování je celkem velká dřina. Po ránu se musí vše vytahat ze skladu, po té se musí do mrazáku doplnit maso, ryby a mražené zboží. Jakmile se vám toto vše povede vybalit, tak musíte pokračovat v mopru (chlazené zboží – salámy, sýry, jogurty,…). S tím samozřejmě vybalování nekončí, protože přichází na řadu házečky (= doplňování zboží z palet ostatního sortimentu v obchodě – sušenky, čokolády, toaletní papír prostě vše ostatní). Věřte mi, že vybalování vám zabere téměř celou ranní směnu. Než ranní směna odejde, tak se musí ještě porovnat none-food (různé oblečení a podobné věci) a roztřídit lahve od piv.

Samozřejmě vás brzy zaškolí i na pokladnu. Je to práce poměrně nenáročná (hlavně fyzicky). Ze začátku to není žádná sranda, musíte se na lidi usmívat, pamatovat si kódy na zeleninu a pečivo. Musíte si hlídat, abyste neudělali manko (= chybí vám peníze v pokladně). Naštěstí ho v Lidlu nemusíte platit ze svého, což považuji za velikou výhodu. Ovšem pokud budete mít v pokladně nějakou korunku na víc (lidé často nechávají třeba jednu korunku), tak si jí také vzít nemůžete.

Jak je to s penězi?

Již výše jsem se zmínila o tom, že na brigádě mám spoustu přesčasů. Celkem jsem si na to zvykla a především mi nevadí proto, že jsou proplacené. Sice nejsou žádné příplatky za přesčas, ale v Lidlu vám platí každou minutu, kterou tam strávíte. Co jsem si tak zjistila, tak se peníze od pobočky k pobočce liší, ale já mám jako brigádník 80 Kč/hod.

Shrnutí

Pokud vám nevadí fyzická námaha (já vím, že se to nezdá, ale mě to celkem ničí) a pokud nemáte nějaké další povinnosti, aby vám vadily přesčasy, tak si myslím, že tuto brigádu klidně zkusit můžete také.
Já jsem z práce velmi sedřená, ale to je také tím, že jsem v Lidlu, kde je podstav 7 lidí, což jde hodně znát.

Nejdůležitější nejspíš je ale to, na jaký kolektiv narazíte. Pokud budete mít milé kolegy, kteří vám rádi pomohou a poradí, tak nevidím problém. Ovšem, jakmile se najde nějaká protivná ženská, podle které vše děláte špatně, tak vám to náladu pěkně zkazí. To se ovšem nezmiňuji o protivných zákaznících, o tom raději až příště.

Komentáře k příspěvku

  • Lucka Navrátilová

    Já jsem pracovala při škole v Brně v call centru a byla jsem spokojena, je to časově flexibilní práce a dá se tam hodně dobře vydělat

    • Tamara Bolíková

      A ve kterém jste dělala v Brně? také jsem o tom přemýšlela, ale nevím které si vybrat

  • Michal Jánský

    Já dělal taky v call centru v Brně v Proveonu 🙂 je to tak parádní pohodová práce