Velké přípravy
Co si budeme namlouvat, všelijaké večírky a párty k životu mladého člověka neodmyslitelně patří bez ohledu na to, zda-li se slaví úspěšně složené státnice, nebo zrovna něčí narozeniny. Pokud i ty plánuješ uspořádat pro kámoše nezapomenutelnou párty, mám pro tebe několik tipů a zásadních rad, které ti s chystáním takové akce pomohou. Není totiž nic horšího než koukat na bandu absolutně znuděných lidí.
1. Důvod párty a hosté
Uspořádat akci jen tak pochopitelně můžeš, ale mnohem lepší je, když vše spojuje nějaký konkrétní důvod. Příležitostí se v průběhu roku najde celá řada od různých svátků až po klasiku v podobě zmíněných narozenin. Od vybraného důvodu se pochopitelně odvíjí také seznam hostů. Předem si odpověz na otázku, kolik lidí chceš maximálně pozvat. Část hostů by se mezi sebou měla ideálně znát, protože nebude v tvých silách se věnovat každému a spoléhat na to, že se lidé sami od sebe seznámí. A jak hosty na akci dostat? Svolat je můžeš přes sociální sítě (třeba založením události na facebooku), ale i klasické papírové pozvánky předané hezky z ručky do ručky mají něco do sebe.
2. Příběh a výzdoba
Místo, kde vše budeš pořádat, by mělo být na párty připraveno. Prostředí a výzdoba se ve velké míře podepisuje na celkové atmosféře a tom, jak se lidé baví. Velmi populární jsou tematické párty. Pro kámošky můžeš uspořádat ladies párty, pro kámoše fotbalovou párty a nikdo určitě nepohrdne akcičkou ve stylu hollywoodského večírku pro VIP. Rozhodně se nemusíš bát vyžadovat určitý dress code, naopak je to pro hosty zajímavá výzva a zábava přinášející vždy hodně zajímavé zážitky. Ze zkušenosti mohu říct, že právě tematické párty mě osobně baví nejvíc a je vždy fajn vidět, že hostitel si dal s přípravou záležet a chvilku nad celou akcí přemýšlel.
3. Občerstvení a pití
Zábavu pochopitelně podpoří něco dobrého na zub, chybět nesmí ani vhodné pití. Vždy je lepší vyhnout se složitostem, vhodné jsou tak různé snacky, klasické jednohubky, případně něco, co lze snadno připravit a doplňovat. Každý by měl mít možnost vybrat si a sám si občerstvení nabrat. Pokud jde o pití, samozřejmostí je pořádná zásoba nealka. Alkohol už záleží pouze na tom, jak se s hosty domluvíš. U studentských akcí bývá zvykem, že každý příchozí s sebou přinese láhev něčeho ostřejšího, případně se všichni složí na pivo a víno. Občerstvení a pití musíš řešit s dostatečným předstihem.
4. Program a hudba
Zábava by měla přirozeně plynout, a proto je zbytečné snažit se vše naplánovat do poslední minuty. Hostitel by měl mít v první řadě pořešenou hudbu, a to nejlépe takovou, které dokreslí celkovou náladu akce. Pozor na hlasitost. Někdo si chce povídat, někdo chce tancovat a sousedka chce většinou spát. Program můžeš oživit různými párty hrami, projekcí fotek, případně klidně soutěží. Nabízí se toho hodně a dalo by se říct, že zrovna v tomto ohledu se kreativitě meze nekladou.
5. Nouzový plán
Bohužel i přes pečlivou přípravu někdy věci neklapnou zcela podle našich představ, protože něco zkrátka nedokážeme ovlivnit. Pro takové případy je vždy fajn mít v záloze nouzový plán. Co dělat, když dojde pití? A co když nedorazí ten a ten? Bude potřebovat někdo na místě přespat? Štěstí přeje připraveným, a proto nezapomeň na nouzový plán. Častým protivníkem je například počasí a nedostatek občerstvení. Když budeš mít vše vyřešené, nic tě nezaskočí a párty dopadne na jedničku.
Já doufám, že 5 výše zmíněných tipů ti pomůže s přípravou dokonalé párty, kterou si všichni budou užívat. Přeji příjemnou zábavu a kdyby mě náhodou chtěl někdo pozvat na kontrolu, rozhodně se nebudu zlobit :-)!