5 důvodů, proč se začít učit čínsky! Kde začít a jako student ušetřit?

5 důvodů, proč se začít učit čínsky! Kde začít a jako student ušetřit?

Proč zájem o čínštinu tak roste?

Čínsky hovoří více než 1,2 miliarda lidí a zájem o studium čínštiny roste každým rokem. Souvisí to nejen s ekonomickým významem Číny, ale také s cestovním ruchem. Ostatně právě Česká republika je skvělým důkazem toho, že množství obchodních styků s Čínou a návštěv turistů roste. Jaký výhody přinese znalost exotického jazyka do tvého života a jak dlouho vlastně trvá naučit se čínsky? Podívej se na 5 zajímavých důvodů a tip, díky kterému jako student ušetříš.

1. Lepší pracovní uplatnění

Schopnnost domluvit se cizím jazykem je předpokladem při hledání lepší práce, nicméně angličtina je v dnešní době považována již za samozřejmost. Co s tím? Pokud tě láká pracovat pro velkou zahraniční firmu, může pro tebe čínština být konkurenční výhodou. Jazykovou výbavu umí zaměstnavatelé ocenit. Čínština ti otvírá dveře k zajímavým pracovním nabídkám.

2. Exkurze do tradiční kultury

Učením čínštiny nahlédneš hlouběji do tradiční čínské kultury, která má bez diskuze co nabídnout. Je velmi zajímavé odkrývat jednotlivá tajemství a zjišťovat si zajímavosti o čínské medicíně, kultuře, bojových umění a celkové mentalitě národa s tak bohatou historií.

3. Čínština není tak složitá, jak si myslíš

Od studia čínštiny většinu lidí předem odradí její složitost. Skutečnost je ale taková, že s dobrým učitelem lze dělat velké pokroky během krátké doby. V mnoha ohledech je navíc čínština až překvapivě jednoduchá. Například nemá komplikovaný systém různých časů a gramaticky nerozlišuje rody. Za 6 až 12 měsíců studia se člověk dokáže jako turista domluvit na tom nejdůležitějším při cestování po Číně. Ptáš se, kde se tedy začít učit?

V jazykové škole Chinese Point najdeš specialisty na asijské jazyky. Lektoři mají dlouholeté zkušenosti a schopnost tě pro studium opravdu nadchnout. Čínština se v jazykové škole Chinese Point vyučuje ve skupinových jazykových kurzech, v letních kurzech i v individuálních kurzech. Držitelé karty ISIC navíc mohou čerpat atraktivní slevu 5 %.Chinese Point

4. Výhoda pro cestovatele

Čína již není tak nedostupná destinace. Když má člověk štěstí, lze narazit na levné letenky z Vídně do Pekingu. Nově létá přímo z Prahy do Pekingu třikrát do týdne také Hainan Airlines. Číňané ocení, když se cizinci učí jejich jazyk. Je fajn si i v takto exotické destinaci umět objednat v restauraci a nespoléhat pouze na obrázky.

5. Trénink mozku

Studium prakticky každého jazyka je skvělým tréninkem pro mozek, ale čínština je přeci jen specifická. Učit se krásné čínské znaky a překonávat nástrahy fonetiky a tónů dokáže skvěle prověřit, co vše se člověk dokáže naučit. S kvalifikovanými lektori je výuka vždy skvělou zábavou. Ten pocit, kdy se člověk během pár měsíců naučí něco, co dříve předpokládal za nemožné, je zkrátka úžasný.

Komentáře k příspěvku

  • Misha87

    Nedávno jsem se vrátila z Číny a musím říct, že mi tam anglicky kromě průvodce nerozumněl prakticky nikdo – respektive možná lidé nechtěli mluvit, styděli se. Každopádně anglicky neuměla ani obsluha ve Starbucks. Nechytala jsem se ani s úplně základními slovíčky typu – sweet, juice, hot, cold, price. Na druhou stranu mě to alespoň donutilo naučit se pár slovíček čínsky :-).