13 studentů vyvinulo jedinečný koncept Golf GTI Performance

13 studentů vyvinulo jedinečný koncept Golf GTI Performance

Začali u pouhého skeletu

Tým studentů společně vyvinul a vyrobil ze skeletu karoserie vymazlené GTI, které brnká na notu především mladým lidem. Za výslednou podobou vozu stojí společná práce a kreativita členů týmů od řemeslníků pro výrobu interiérů vozidel po mechatroniky pro motorová vozidla. „Studentské GTI snů“ bude představeno před desetitisíci fanoušků u jezera Wörthersee.

Skelet

Všechno musí ladit

„Studenti realizovali například s velkou dovedností a precizností inovativní barevný koncept na celém vozidlu i v interiéru,“ říká Holger Schülke, kterým byl vedoucím celého týmu. Většina vnějších dílů karoserie byla vyrobena a lakována ručně. „U vnějších dílů karoserie, jako jsou boční prahy a spoilery, je rozhodující absolutní přesnost lícování a shoda barevných odstínů. Všechno musí s karoserií ladit. Naši talentovaní studenti si s tím velmi dobře poradili díky precizní práci,“ zdůrazňuje Holger. Průměrná kombinovaná spotřeba modelu Golf GTI Performance je 8,1 litru na 100 km.

Projekt Woerthersee-GTI 2015 Die Idee

Výsledek stojí za to

Studenti doopravdy realizovali auťák vlastními silami a maximálně využili zázemí a možnosti, které jim přináší společnost Volkswagen. Velmi důležitou součástí studentského vzdělávání v závodě společnosti Volkswagen ve Wolfsburgu je spolupráce s ostatními odbornými pracovišti. Jinými slovy člověk má jako student možnost nahlédnout pod pokličku různých technologií a profesí, což je super.

Komentáře k příspěvku