Začínáme s longboardingem! Jak a kde vybrat longboard?

Začínáme s longboardingem! Jak a kde vybrat longboard?

Z Kalifornie až k nám do ČR

Popularita longboardingu u nás v ČR velmi rychle roste, třebaže u nás tento sport rozhodně nemá dlouhou tradici. Při pohledu do minulosti zjistíme, že první longboardy se objevily v USA již koncem padesátých let. Za jejich vznikem stála potřeba surfařů užívat si volnost i mimo vlny. Prodloužením klasického skateboardu a pár vhodnými úpravami konstrukce tak vznikl longboard, stylový dopravní prostředek a trend, kterému je těžké se vyhnout. Způsob jízdy na longboardu se znatelně liší od klasického skateboardu, nicméně velkým překvapením pro mnoho lidí je, že základy je možné naučit se relativně rychle.

Longboard

První projížďka

Jak již bylo zmíněno, longboard je z velké části dopravním prostředkem. To mimo jiné znamená, že dokonce i úplný začátečník na něm dokáže dosáhnout velké rychlosti – v lepším případě cíleně, v tom horším omylem. Při učení základů od zatáčení po první jednoduché triky tě čekají situace, při kterých je lepší mít chrániče a helmu. Taková výbava překvapivě nejen zvyšuje bezpečnost, ale také zrychluje učení. Nemusíš se tolik bát, což je při prvních projížďkách obrovská výhoda. Pokud stojíš jako úplný začátečník před výběrem prvního longboardu, tak věř, že to není úplně jednoduchá záležitost. Záleží na mnoha faktorech a tvých požadavcích, a proto ti doporučuji návod Jak vybrat longboard, díky kterému se bez komplikací zorientuješ. Do začátku je ideální zakoupit kompletní longboard, který pouze vybalíš z krabice a můžeš hned vyrazit ven. Kde takový koupíš?

Kamenná prodejna a e-shop Honzovy longboardy nabízí široký sortiment longboardů, skateboardů, koloběžek a trekových bruslí. Snadno si vybereš stylový longboard a pokud si přeci jen budeš lámat hlavu, zkušený personál ti rád poradí.Honzovy longboardyKamenná prodejna je zároveň také půjčovnou longboardů, Penny boardů a trekových bruslí. Longboard si tak můžeš předem vyzkoušet a zjistit, jak moc tě baví.

Zábava bez hranic

Pořídíš si longboard, naučíš se na něm základy a zajímá tě, co dál? Tak věř, že se máš ještě co učit, protože longboarding jako takový je možné ještě rozdělit do dalších disciplín od adrenalinového sjezdu po dancing, což je „tanec“ při jízdě na prkně. Na YouTube najdeš hromadu inspirace a tutorialů, díky kterým máš možnost se neustále zlepšovat. Už jen naučit se slajdovat zabere nějaký čas, ale ten pocit, když se ti poprvé na longboardu podaří něco nového, opravdu stojí za to! Tak už víš, kam vyrazíš trénovat?

Komentáře k příspěvku