Vracíš se v noci domů? S obranným prostředkem budeš klidnější

Vracíš se v noci domů? S obranným prostředkem budeš klidnější

Když se chceš cítit bezpečněji

K životu mladých lidí bez diskuze patří různé akce, oslavy a párty, které se někdy pořádně protáhnou. To s sebou pro studentky a studenty často přináší nutnost vracet se za tmy domů klidně přes celé město. Bohužel jeden rychlý pohled na zpravodajství je důkazem toho, že v ulicích dnes rozhodně není bezpečno, a to jak v noci, tak i přes den. Mnoho lidí si začíná uvědomovat důležitost sebeobrany. Pokud mezi ně ještě nepatříš, je nejvyšší čas začít přemýšlet nad pořízením obranného prostředku. Není nad to být vždy připraven a cítit se v bezpečí. Hrozbou pro zdraví mohou ostatně být nejen kriminální živly, ale také třeba zvířata.

Jaký obranný prostředek zvolit?

Problematika sebeobrany a obranných prostředků není až tak složitá. Matoucí jsou pouze názory lidí, kteří mají povrchní informace. Někteří jsou toho názoru, že obranný prostředek je větší hrozbou pro jeho majitele než pro útočníka. To pochopitelně není pravda, když je prostředek používán správně a s rozvahou. Mezi jeden z osvědčených a prakticky nejrozšířenějších prostředků patří obranné pepřové spreje. Jejich výhodou je cenová dostupnost, rozměry (ženám se sprej vejde do kabelky) a pochopitelně vysoká účinnost. Modely sprejů se od sebe liší, některé nabízí dokonce LED diodu pro oslnění útočníka. Jedním z takových je níže zobrazený pepřový sprej Police Tornado. Pořízení spreje je malá investice. A rozhodně nepatří pouze do dámské ručky, sprej je vhodným obranným prostředkem i pro muže.

Pepřový sprej osazený supersvítivou LED diodou pro obranu v případě nebezpečí

Druhou populární kategorií obranných prostředků jsou elektrické paralyzéry. V případě napadení či jiné nebezpečné situace jsou skvělým ochráncem, se kterým je však zapotřebí umět zacházet. Výhodou některých modelů je bezpečnostní pojistka, díky které se paralyzér stává nefunkční v případě vytržení z ruky. Útočník ho tak nemůže použít proti tobě. A jaké účinky má použití paralyzéru? Záleží na výkonu konkrétního paralyzéru a délce úderu. Nejsilnější úder funguje i přes vrstvu tlustého oblečení, způsobí pád útočníka a jeho šok na několik minut. Skvělou zprávou je, že existují již i paralyzéry určené pro ženy. Příkladem je níže zobrazený elektrický paralyzér Power Lady v růžové barvě.

Power Lady

Cenově dostupných možností, jak chránit své zdraví, rozhodně není málo. Důležité je nebezpečí nepřehlížet. Pokud chceš mít při výběru obranného prostředku dostatek informací a možností, mám pro tebe jeden praktický tip.

Internetový obchod Tegus.cz nabízí vše pro tvou bezpečnost. V jeho nabídce najdeš obranné prostředky od elektrických paralyzérů přes pepřové spreje až po teleskopické obušky a taktická pera. U každého produktu nechybí podrobný popis, podle kterého se snadno rozhodneš.Tegus.czMilým překvapením jsou ceny jednotlivých obranných prostředků. Pokud se chceš začít chránit, rozhodně to nevyžaduje obří investici. Nejlevnější pepřový sprej pořídíš za méně než 100 Kč.

Je lepší být připravený

Popravdě je docela smutné, že jsou obranné prostředky v dnešní době potřeba. Připravenost na nejhorší je však velmi důležitá, čímž se rozhodně nesnažíme přivolat nějaké neštěstí. Obranný prostředek je zde pro tvé bezpečí a jistotu, že se v případě nouze máš jak ubránit. A ta je skutečně k nezaplacení.

Komentáře k příspěvku