V šatně ti hnijou tisíce korun! Zbav se starých hadrů

V šatně ti hnijou tisíce korun! Zbav se starých hadrů

Hadrové poklady

Každý máme ve skříni staré oblečení, které můžeme odnést do sekáče, či nabídnout na internetu. A rozhodně to nejsou jen studentky, kdo má v „hadrových pokladech“ uloženy pořádné částky, které by mohly v případě potřeby výrazně vylepšit studentský rozpočet. Navíc se uvolní nějaké místo, takže pokud by si potom člověk něco pěkného koupil, bylo by to konečně kam dát. Udělat pořádnou přebírku šatny rozhodně není úplně scestný nápad, chce to ale začít nejlépe hned. Jak budeme věci odkládat, často se k nim už ani nevrátíme.

Pohodlně z domova přes net

Internet je konkrétně u prodeje textilních přebytků nejlepším a nejrychlejším řešením. Kam se obrátit? Online bazarů je hromada, můžeme to zkusit například přes Aukro, kde ve formě navyšování ceny bude poptávka stoupat a nakonec někdo získá náš odložený kousek. Vždyť už jsme si taky na Aukru něco každý asi pořídili, ne? A různých bazarů je na internetu fůra.

Říkám „hadry“, ale nemyslím tím hadry

Ten termín „hadry“, který je použit v titulku, nelze samozřejmě brát doslovně. K prodeji nenabízejme nějaké zoufalé, odrbané a nenositelné kousky. U některých lidí se prostě změní vkus, načež už na sebe nevezmou ani věci, které jim podle názoru jiných sluší.

Z pánského oblečení bude asi největší zájem o košile, kalhoty, saka a různé doplňky. Z dámských věcí je to ještě nevyzpytatelnější, jedné se něco líbí a druhá by se toho snad ani nedotkla, ovšem náhoda je blbec, jak se říká, tudíž proč v nabídce nevyzkoušet všechno možné. Vždyť pokud to přinese finanční plus, je rozhodně lepší se věcí zbavit, než je nechat zapadat prachem někde poskládané. Takže nějak šikovně vyfotit nabízené kousky, registrovat se a pak už jen čekat na první zájemce.

Postup a jednání při prodeji

Pokud bude mít zájemce nějaké dotazy, proč mu je nezodpovědět? Nikdo nekupuje rád zajíce v pytli. To nejdůležitější by ale mělo být uvedeno už v základní nabídce spolu s fotkou. Při snaze o smlouvání a snížení ceny záleží na tom, jak vysoko jsme začali a kam až jsme ochotni případně klesnout. Rozhodně je potřeba se snížením ceny nějakou dobu otálet, aby to nevypadalo moc snadně.

Forma dobírky je zneužívána různými šejdíři k podvodným praktikám a navíc je za příplatek na poště. Ideálním postupem je, kdy si necháme poslat peníze na účet a obratem po jejich obdržení pošleme balíček. Některé studentské slevové karty v sobě skrývají i zvýhodněné sazby pro zasílání balíků poštou, to je třeba ověřit. Je to opravdu spolehlivá cesta a vyhneme se spoustě možných problémů. Zabalit oblečení je ideální do krabice z kartonu, cenu za balík si lze spočítat snadno i doma díky této aplikaci. Mnoho menších věcí nemusíte posílat jako balíček, stačí je odeslat jako doporučený dopis.

Web s názvem Vinted funguje od roku 2011 (kdy byl založen pod vtipným názvem VotočVohoz) nabízí prostor k výměně, prodeji a nákupu oblečení, kosmetiky a dalších doplňků. Zaregistrovaní uživatelé uveřejňují inzeráty na profilech, administrátoři do průběhu transakcí nijak nezasahují a neovlivňují je. Pokud se člověk potřebuje zbavit oblečení, je tohle v dnešní době jeden z vůbec nejvhodnějších webů. Některé studentky na něm mají stovky položek a vydělávají si prodejem i desítky tisíc měsíčně. Inzerce je zcela zdarma, provozovatel webu vydělává na reklamě.
Vinted

Výkupy v sekáčích

Mnozí z nás rádi šmejdí po bazarech a sekáčích, najdou se tam občas „za hubičku“ přímo poklady, jen být v tu správnou dobu na správném místě. Do těchto míst však můžeme vyrazit i s úmyslem něco prodat. Stačí nabrat do tašek a krabic věci, které jsme se rozhodli poslat do světa. Následně je třeba absolvovat dohady o ceně a podle typu obchodu si buď odnést hned peníze (v tom případně ale nečekejme vysoké nabídky), nebo čekat, až se věc prodá – tzv. komisní prodej. Po prodeji nám penízky většinou přijdou na účet. Formou komisního prodeje se lze zbavit i luxusnějšího zboží, například kabelek, hodinek a šperků.

Komentáře k příspěvku