Trápíš se s angličtinou? Koukni na tipy, díky kterým se budeš učit každý den

Trápíš se s angličtinou? Koukni na tipy, díky kterým se budeš učit každý den

Jak se naučit cizí jazyk?

Jak se cizí jazyky co nejlépe a nejrychleji naučit? Snadno a samozřejmě bez drahých kurzů. Nejlépe zadarmo. Protože kdo z nás má dost peněz na drahé kurzy? Mám pro vás pár jednoduchý rad, které vám pomůžou při učení cizích jazyků.

Vnímej písničky

Každý z nás nejspíš poslouchá spoustu cizích písní, ale zkusili jste je někdy opravdu vnímat? Nejde jen o to je slyšet. Jde o to je poslouchat, vnímat a zaměřit se na slova. Pro začátek je určitě fajn si pustit písničku a k tomu si najít slova. Čím víc smyslů používáme, tím je to samozřejmě lepší. Takže je fajn zapojit jak uši, tak oči. Slova textu si můžeme postupně sami překládat, nebo si klidně najít přeloženou celou písničku. Můžeme si i různé zajímavé slovíčka vypisovat.

Dívej se na filmy/seriály

Já nevím jak vy, ale já patřím celkem mezi seriálové závisláky. Určitě je fajn si pouštět filmy a seriály v originálním znění. Pro začátek třeba s českými titulky. Ale zkuste se zaměřit více na poslech než na titulky. Ze začátku to bývá poměrně náročné. Poslouchat cizí jazyk, číst české titulky a do toho sledovat ještě děj. Pokud v cizím jazyce nejste úplní začátečníci, tak je skvělé si k tomu dát i cizí titulky. Samozřejmě spousta z vás může být i na takové úrovni, že nepotřebuj žádné. Na začátek je také dobré si pustit film, který už známe. Víme jeho děj, a tak se v klidu můžeme zaměřit pouze na cizí jazyk. Já jsem se díky tomuhle naučila nějaké hezké fráze, které jsem ovšem ve škole nikdy využít nemohla. Protože ne každý film a seriál je vhodný do školy.

Mobilní aplikace

Můžete si stáhnout velké množství aplikací do mobilu. Já osobně jsem vyzkoušela Duolingo. Je to aplikace, která v první chvíli vypadá spíše jak nějaká hra pro děti. Věřte mi ovšem, že je to skvělé pro učení se nových slovíček. Je to vytvořené takovým systémem, že hned na začátku si můžete dát počet bodů, které denně chcete splňovat. Ano, jedná se o denní hranici. Můžete jí překročit, ale nesmíte skončit pod ní. Je to fajn, protože vás to donutí si aplikaci zapnout každý den aspoň na chvilku. Na začátku si taky uděláte test, který vás buď šoupne úplně do začátečníků. Nebo vám povolí přeskočit pár lekcí, protože už je umíte.

Dopisování s cizincem

V dnešní době internetu teď nemám, namysli dopisy, i když i to je možné. Zkuste se občas podívat i na nějaký chat. Můžete si najít nějakého rodného cizince, se kterým si psát. Určitě pochopí, že se teprve vše učíte, a tak vám ráda pomůže. Nejen, že se tak můžete dobře naučit cizí jazyk. Také si můžete najít dobrého přítele.

Nechtěla jsem vám vypisovat takové to „prostě si vez mi slovníček a uč se uč se a uč se“. Protože to nikoho nebaví a podle mě to není ani moc efektivní. Raději jsem vám vypsala pro mě zábavnější způsoby a doufám, že vás budou bavit také.

Komentáře k příspěvku