TIP: Vlastní bylinková zahrádka

TIP: Vlastní bylinková zahrádka

Chcete, aby vám více chutnalo?

Pozastavte se občas nad tím, co máte na talíři. Zamyslete se, co vlastně jíte a především, jak probíhala příprava. Samozřejmostí je, že jídlo od maminek a babiček je nejlepší, ale pokud bydlíte sami, tak si sami taky musíte vařit. Proto bych vás dnešním článkem chtěla nalákat na vaší vlastní, bylinkovou zahrádku.

Mojito z vlastní máty

Nepotřebujete žádnou velkou zahradu u rodinného domku. Ideálním řešením je vlastní balkon, a pokud ho nemáte k dispozici, tak nevadí. Vždyť parapet u okna postačí. Ať už zevnitř či z venku. Nejdříve bych se s vámi krátce podělila o to, proč si vlastně založit svojí bylinkovou zahrádku. Záleží jen na vás, jaké bylinky si budete pěstovat, jaké máte rádi a jaké využijete. Zkusili jste si někdy udělat mojito z vlastní máty? Jedli jste někdy mozzarellu s vlastní bazalkou? Dali jste si na maso vlastní rozmarýn? Pili jste čaj z vlastní šalvěje? Pokud ne, tak se to těžko chápe. Ale jistě už víte, co se vám tím snažím naznačit. Je to opravdu skvělý pocit, když můžete použít něco, co jste si sami vypěstovali, zasadili a rádi se o to staráte.

Není to složité

Samozřejmě vašemu připravenému pití/jídlu čerstvé bylinky dodají úplně jinou chuť, ale především vůni. Zkuste si někdy přidat k masu do trouby pár lístečků bazalky a krásně vám to provoní celý byt či dům.
Pěstování bylinek není nijak složité. Samozřejmě si můžete koupit semínka a pěstovat již od semínek. Pohodlnější možnost je si koupit již vypěstované bylinky v květináči. Můžete je sehnat v zahradnictví, ale také v různých supermarketech za pár korun.

Určitě pro začátek nebudete mít tolik bylinek, abyste si pro ně nenašli nějaké to místečko. Můžete je mít buď pohromadě v truhlíku, anebo samostatně v květináčích.

Já jsem zvolila variantu B. Tedy mám každou bylinku ve svém květináči, abych měla jistotu, že si nijak nevadí. Přeci jen nějaká bylinka chce víc vody, některá více sluníčka… no ale na to se můžete zeptat v obchodě, kde jí kupujete nebo najít na internetu. Nebo jako já si na to přijít časem sami.

Jaké bylinky podle mě nesmí chybět?

Moje první bylinka byla pažitka (šnytlík), kterou jsme si s přítelem vypěstovali sami od úplného semínka. Miluji jednoduchou a rychlou tvarovou pomazánku s pažitkou, takže volba byla jasná. Dále jsem od sestry dostala jahodovou mátu, která nádherně voní a je skvěla na mochito či do ledového čaje. Postupně jsem svoji zahrádku rozšiřovala, takže nyní tam máme i bazalku. Jak už jsem výše zmínila, tak tato bylinka dokáže celý byt úžasně provonět. Určitě také není na škodu mít vlastní šalvěj na čaj. Samozřejmě nesmím zapomenout na naše chilly papričky, které krásně dochutí i obyčejné kuře.

Co nesmí chybět ve vaší bylinkové zahrádce?

Komentáře k příspěvku