TIP pro studentky: Jak ušetřit na menstruaci? Koupě menstruačního kalíšku se ti rychle vrátí!

 TIP pro studentky: Jak ušetřit na menstruaci? Koupě menstruačního kalíšku se vám rychle vrátí!

Mezi námi děvčaty

Menstruace je přirozenou součástí života ženy. Bohužel s ní nejsou spojeny zrovna příjemné prožitky, ať už jde o bolesti v podbřišku, výkyvy nálad, únavu nebo nutnost utrácet pravidelně nemalé peníze za hygienické prostředky. Výdaje a ztráta pohodlí nás pronásleduje každý měsíc, ale nemusí to tak být. Ekonomickou a 100% plnohodnotnou alternativou menstruačních vložek a tamponů je menstruační kalíšek. Tato ochrana je stále mnohými ženami neobjevena. Jaké má vlastnosti a vyplatí se do něj investovat?

Menstruační kalíšek

Dámská intimní hygiena moderně

Jak menstruační kalíšek vlastně funguje? Tato pomůcka je určena pro mnohonásobné použití během menstruace. Kalíšek vyrobený z lékařského silikonu se zavádí do pochvy podobně jako tampon. Menstruační krev však neabsorbuje, ale shromažďuje. Po vyjmutí tak kalíšek vyprázdníš, umyješ a použiješ znovu. Vše je velmi jednoduché a hygienické. Nejsložitější je tak samotný přechod z používání vložek a tampónů k menstruačnímu kalíšku. Já sama jsem měla před prvním vyzkoušením pochyby a nedokázala jsem si představit, že kalíšek dokáže uchovat veškerou tekutinu. Zároveň jsem měla strach z toho, že mi třeba vypadne. Dnes jsem již přesvědčena o jeho schopnostech a věřím, že kvalitní výrobek dokáže přesvědčit i tebe.

Menstruační kalíšek LadyCup je vyroben z nejkvalitnějšího lékařského silikonu a díky jeho zcela hladkému povrchu na něm nezůstávají žádné bakterie. Jedná se tak o maximálně hygienickou a bezpečnou pomůcku, která poskytuje maximální ochranu až 12 hodin. Velmi zajímavou informací pro studentky je fakt, že návratnost koupě LadyCup nastane již za 4 měsíce! Při správné údržbě je pak jeho životnost až 15 let. V nabídce najdeš kalíšky v různých velikostech, barvách a variantách balení. Snado si tak vybereš takový, který bude odpovídat jak tvým potřebám, tak tvému stylu.LadyCupJe pochopitelné, že před koupí kalíšku budeš mít celou řadu otázek. Doporučuji se tak podívat na instrukce k používání a často kladené otázky. Uděláš si jasno a objevíš další výhody používání menstruačního kalíšku.

Pro nový a lepší pocit

Používání menstruačního kalíšku řeší mnoho nevýhod klasických hygienických potřeb používaných během menstruace. Za jeden z největších kladů já osobně považuji, že kalíšek nemusím tak často měnit. Poskytuje delší ochranu a pohodlí. To se hodí především ve škole a v práci, kdy nemohu (případně nechci) na toaletu. Nemohu zapomenout také na to, že díky němu na menstruaci výrazně šetřím. Investice se vrátí do pár měsíců a dále již člověk nemusí nákupy v drogerii řešit. S kalíškem je zkrátka život ženy pohodlnější!

Komentáře k příspěvku