Stylová exkurze do světa sneakerheads. Začneš také sbírat tenisky?

Stylová exkurze do světa sneakerheads. Začneš také sbírat tenisky?

Spojuje je láska k teniskám

Většina z nás má pouze několik párů tenisek, ale najdou se i tací, kteří vlastní sbírky čítající desítky až stovky párů unikátních sneakers. Těmto lidem se říká sneakerheads a najdeš je i u nás. Nejedná se pouze o slavné osobnosti jako je Rytmus či DJ Wich. Česká sneakers scéna velmi rychle roste a mnoho lidí se začíná zajímat o unikátní modely. Sbírání tenisek je zkrátka obrovský fenomén, koníček, ale i výnosný byznys! Některé páry získají dvojnásobně vyšší hodnotu prakticky ihned po releasu. Fanoušci a sběratelé z celého světa neváhají za konkrétní pár utratit desítky tisíc korun. Není pak velkým překvapením, že takové sneakers jejich majitel na procházky ven nenosí. Pokud tě zajímá, jaké zajímavé kousky mají někteří lidé ve sbírce, doporučuji ti zaostřit na nový pořad #favouriteKICKS, ve kterém se různí hosté budou chlubit jejich nejoblíbenějšími kousky.

Jak začít sbírat sneakers?

Na pohled jednoduchá otázka, ale nic není tak lehké, jak se zdá. Většina milovníků sneakers se shoduje na tom, že jejich začátky rozhodně nebyly spojeny s cílem boty sbírat. Zkrátka se jim líbil nějaký pár, který si pořídili. A pak další a další a další. Mezi nejoblíbenější značky mezi sneakerheads jednoznačně patří Nike a adidas. Pro získání unikátních modelů často musíš mít štěstí. Bez nadsázky by se dalo říct, že sbírání tenisek je soutěžní disciplína! Sběratelé se porovnávají, sdílí informace a obchodují mezi sebou. A jak se tenisky hodnotí? Co je vlastně dělá unikátní? Podívej se na video s představením modelu Hypebeast x adidas Consortium Ultra Boost Uncaged, díky kterému získáš základní přehled o tom, na co u tenisek vlastně koukat a co některé modely dělá exkluzivní.

Sneakers se slevou? No jasně!

Než se propracuješ ke sbírání těch nejexkluzivnějších modelů sneakers za desítky tisíc korun, můžeš při rozšiřování sbírky využít jako student skvělé výhody.

Sneakers obchod Footshop si pro všechny držitele karet ISIC, ITIC a ALIVE přichystal 10% slevu na veškerý nezlevněný sortiment! Více informací o studentské výhodě se dozvíš zde. V široké nabídce najdeš sneakers a streetové boty od značek jako je Nike, adidas, Supra a další.FootshopNakupovat nemusíš pouze online. V kamenné prodejně na tebe čeká několik stovek párů bot. Footshop také velmi často pořádá různé eventy, takže nezapomeň sledovat jeho facebook, kde se vždy dozvíš o aktuálních novinkách a akcích.

Krok za krokem

Sbírání sneakers vyžaduje lásku ke stylu a nezřídka i dostatek času, nicméně ten pocit, když se člověku do ruky dostane opravdu unikátní pár, za to stojí. Já tak přeji hodně štěstí při lovu a pokud již nyní vlastníš nějaké zajímavé modely, neváhej se pochlubit v komentářích. Ať můžou ostatní sneakerheads závidět!

Komentáře k příspěvku