Sportovní sázení je slušný přivýdělek, ale i cesta na dno

Sportovní sázení je slušný přivýdělek, ale i cesta na dno

Rychle vydělané peníze

Pro některé je to jen občasná zábava, pro jiné zase jeden z hlavních příjmů. Internetové sázení nabízí nepopsatelné kouzlo rychle vydělaných peněz, ale o to tvrdší, a mnohdy pro konto studenta bolestivější, je ještě rychlejší ztráta získané částky. Na co si dát při sázení pozor a jak se vyvarovat totálnímu osobnímu bankrotu?

Z Londýna přes USA až do Berouna

Vůbec první sázka byla údajně uzavřena v roce 1635 v Londýně, kde proti sobě pustili dva koně. V polovině 20. století se pak rozmohly hospodské sázky v USA, kde probíhaly klasické chlapské páky. Úplně ten největší rozmach nastal po roce 1960 v Anglii, kde byly zprovozněny první sázkové kanceláře na světě. O nějakých třicet let později přišel tento trend s pádem komunismu i do České republiky. Po roce 1989 byly založeny dvě sázkové kanceláře, které dnes patří k největším v Evropě. Pražská Fortuna a berounský Tipsport, který v dnešní době suverénně ovládá tuzemský sázkařský trh.

Chladná hlava, základ úspěchu

Student, který se rozhodne své finanční prostředky investovat do sázení, by si měl hned na začátku vyjasnit, kolik peněz je ochotný do činnosti investovat. Pro někoho to může být pětistovka měsíčně, pro jiného třeba už tisícovka. Každý dle svých vlastních možností. Nezbytná je samozřejmě alespoň průměrná znalost daného sportovního odvětví. Je naprostý nesmysl sázet na basket jen proto, že se nám zalíbil kurz a analýzy sázkových kanceláří, když ani neznáme jeho pravidla.

Sázení

Obrovskou výhodu tvoří právě perfektní znalost několika málo sportovních, třeba fotbalových klubů. Zaměřit se na čtyři pět mužstev, detailně je sledovat a shromažďovat o nich co nejvíce informací. Máte napůl vyhráno. Většina začínajících sázkařů je zpravidla při prvních sázkách úspěšná. Jestli to je snad nějaké nepsané pravidlo, nebo obyčejné štěstí začátečníka, je těžko prokazatelné. V začátcích by se rozhodně mělo sázet za co nejmenší vklady, za desetikorunu, za dvacku a postupně, ale velmi opatrně, začít navyšovat. Tak jako každý zažije svojí zelenou vlnu, kdy mu vychází naprosto všechno, tak neodmyslitelnou součástí sázení je i série červená, která by však zkušeného sázkaře neměla finančně ani psychicky položit. Rozhodně by se však nemělo sázet pod vlivem alkoholu, po návratu z nepovedeného rande, před náročnou zkouškou, anebo jen tak z nudy, protože zrovna nemáme do čeho píchnout.

S jídlem roste chuť, pád zpátky na zem je však bolestivý

Kdo se postupem času propracuje ke stabilním vkladům například za 200 Kč, měl by u nich zůstat i v případě dlouhodobých úspěchů. Úspěšnou sérii totiž logicky vystřídá i série neúspěšná a dvousetkorunová prohra bolí rozhodně méně, než ta za tisíc. Je totiž naprostá sebevražda po třech výhrách s vkladem za dvě kila něco lidově řečeno napálit za litr s domněnkou, že to tak půjde pořád. Ne, nepůjde!

Navyšujte vklady velmi opatrně, když jste si svým sázkařským umem už opravdu jistí. Mnoho sázkařů totiž považuje vyhrané peníze za virtuální a řekne si, vždyť jsem tam vložil ze svého jen to kilo a ta tisícovka byla vyhraná, kterou bych stejně jinak neměl. No, ano. Svým způsobem je to pravda. Podléhání sázení jako pouhé hře s čísly (financemi) je ale velice zrádné. Z vaší peněženky šla na účet sázkovky jen stovka, ze které jste ale udělali litr! Zkuste si však představit, co všechno byste si koupili za tu tisícovku, kterou jste vlastní neuvážeností prohráli.

Nepodceňujte hrozbu závislosti

Ačkoliv sázení není definováno jako hazard, šance k propadnutí závislosti je vysoká i tady. Začíná to už tím, že se prohru snažíme za každou cenu dostat zpátky a vsadíme na naprosto šílený zápas z druhé peruánské fotbalové ligy, kde neumíme přečíst ani název obou týmů. Pokračuje to podrážděnosti v chování, kdy se neumíme pořádně soustředit na obyčejné věci a myšlenkami jsme jen ve světě čísel a sportovních zápasů. Potom si na sázení začnete půjčovat peníze, které nevracíte a zvyšujete vklady s tím, že tentokrát to už určitě vyjde a všecko dostanete zpátky. Také se můžete v krajních případech budit ve tři ráno a okamžitě se přihlašovat na svůj hrací účet, abyste si vsadili na nějaký nesmysl.

Případy, kdy sázení zničilo lidem životy a závislost na něm je poslalo skoro na ulici, jdou do tisíců. Pokud na sobě zpozorujete příznaky závislosti, bude úplně nejlepší se sázením na pár měsíců skoncovat a vrátit se s čistou hlavou. Nic vám neuteče, vy si srovnáte své myšlenky a zvážíte, jestli se do světa čísel pustíte znovu, nebo půjdete raději zpátky na sedm do Mekáče.

Stabilně vydělává co desátý, jste mezi nimi?

Sázení není o tom vyhrát v jeden moment co nejvíce peněz, ale vydělávat stabilně stejné částky. Ke konci pro vás nemám příliš dobrou zprávu. Dlouhodobě plusový a výdělečný je co desátý sázkař. Jestli jste mezi nimi, tak vám gratuluji a přeji úspěšné pokračování v sázkařské kariéře. Pokud dlouhodobě prohráváte, bude lepší peníze investovat raději do přítelkyně, auta, nebo šatníku a za sázením udělat tlustou čáru. Já se teď vsadím, že jste si z článku něco odnesli a pokud vás zaujal, už brzy se můžete těšit na rozhovor s profesionálním sázkařem!

Komentáře k příspěvku