Slavní sportovci v důchodu? Podnikají jako o život

Slavní sportovci v důchodu? Podnikají jako o život

Život utíká jako o závod. U Vrcholových sportovců a o době jejich profesionálních výkonů to platí dvojnásob. Jak krátká je doba, kdy vídáme nové vycházející hvězdy, sledujeme jejich pokroky, oslavujeme jejich první vítězství. Pak jsou na špici, všichni je obdivují, všichni čekají, zda vylepší své, už tak omračující, rekordy. A pak přijde ten zlom, který nastává u sportovců tak brzy. Ukončení aktivní kariéry. Sportovci jsou v důchodu v době, kdy ostatní povolání teprve nabírají na kariérním růstu. Pokud si sportovci během své kariéry nenašetří peníze, může se stát, že budou mít v další etapě svého života potíže. Na co se však mohou sportovci zaměřit po tom, co se rozloučí s tréninkovou dřinou a nervozitou ze závodů?

Jordan žene dopředu NIKE

Jeden z nejslavnějších basketbalistů světa je ve sportovním důchodu již od roku 203. Michael Jordan, olympijský vítěz z Barcelony a Los Angeles, spolupracuje se sportovní značkou NIKE. Ta vytvořila kolekci sportovních bot AIR JORDAN, která Michaelovi přinesla 100 milionů dolarů jen za rok 2015. AIR JORDAN však není jediným podnikatelským dítětem této legendy. Jordan spolupracuje také Hanes, známou značkou oblečení.


Zdroj: https://cdn.pixabay.com/photo/2016/11/29/03/30/adult-1867073_960_720.jpg

Restaurace a Panteři

Jerry Richardson ukončil kariéru hráče amerického fotbalu již v roce 1960. V NFL strávil jen dva roky, jeho výkony však byly obdivuhodné. Stejně jako jeho pracovní nasazení po ukončení sportovní kariéry. Jerry je majoritním vlastníkem fotbalového klubu Panters z Caroliny. Mimo to vlastní tento osmdesátiletý milionář i síť restaurací.  Za rok 2015 vydělal Richardson okolo 30 milionů dolarů.


Zdroj: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/af/Go_Long_-_Jerry_Richardson_Stadium.JPG/800px-Go_Long_-_Jerry_Richardson_Stadium.JPG

Image na prvním místě

Nikoho nepřekvapí, že v našem žebříčku úspěšných podnikavých sportovců nemůže chybět David Beckham. Anglická fotbalová legenda opustila pozici profesionálního záložníka v roce 2013. Naposledy hrál za francouzský tým Paris Saint-Germain. Ti v osmifinálovém zápasu Ligy Mistrů rozstříleli španělskou Barcelonu čtyřmi góly. A jak si povedou dál? Teď je ten pravý čas na vaše sázkové tipy.

I když David ukončil kariéru již před lety, je stále vyhledáván těmi nejslavnějšími reportéry a fotografy. Image Beckhama předchází. Stal se tváří několika světových firem a sám má i svou módní značku. Výdělky bývalého fotbalisty se v roce 2015 vyšplhaly k číslu 65 milionů dolarů.

Zdroj:

Franchising je ta pravá strategie

Tento marketingový typ je v poslední době velmi rozšířený. Funguje na tom principu, že si odkoupíte právo používat nějakou značku a pod jejím jménem podnikáte. Je zde uzavřen vztah mezi franchisorem a franchisantem. Franchisor poskytne určitou koncepci, jak má být pobočka vedena. Franchisant podniká na vlastní pěst a nese tak veškerá rizika, která jsou s podnikáním spjata. Tuto marketingovou strategii využil také bývalý basketbalista americké NBA Junior Bridgeman. S profesionálním basketbalem se Junior rozloučil před třiceti lety. Využil však svůj podnikatelský potenciál a teď vlastní pomocí franchisingu až 450 obchodů s rychlým občerstvením a jeho zisk se v roce 2015 rovnal 32 milionům dolarů.

Od golfu k nápojům

Arnold Palmer byl jeden z nejpopulárnějších golfistů minulého století. Držitel americké Prezidentské medaile svobody ukončil sportovní kariéru v roce 2006. Našel se však v podnikání. Měl podíl ve firmě na nápoje, který mu za rok 2015 vynesl 40 milionů dolarů.

Komentáře k příspěvku