Proč by měl každý student běhat?

Proč by měl každý student běhat?

Běhání je velký trend

Při pohledu na sociální sítě, kde lidé sdílí prostřednictvím chytrých aplikací uběhnuté kilometry a dosažené mety, se skoro zdá, že běhá úplně každý. Je pravda, že běhání je velmi populární a nezdá se, že by se to mělo změnit. Přináší totiž nejen zlepšení fyzické kondice, ale také prevenci různých civilizačních onemocnění a překvapivě také velmi pozitivní vliv na naše myšlení a přemýšlení. Navíc se jedná o relativně nenáročnou aktivitu, protože vyběhnout ven na pár minut denně a provětrat si hlavu může i velmi zaneprázdněný student, pro kterého by byly jiné sporty časově či finančně náročné. Vraťme se však ke vlivu na náš mozek. Jak konkrétně běhání ovlivňuje jeho funkce?

Pohyb je lék

Správné a pravidelné cvičení přináší zlepšení fyzické, ale také psychické kondice. Při běhání se lépe okysličuje a prokrvuje mozek, a to včetně části zodpovědné za schopnost učit se a vytvářet nové mozkové buňky. Ověřeným výsledkem běhání u člověka je tak lepší myšlení, větší odolnost vůči stresu, posílení paměti a uvolnění napětí, které je často překážkou v tom, abychom se dokázali realizovat. Už jen krátká vycházka do přírody spojené s občasným zrychlením tempa hraje velkou roli a může být součástí osobního rozvoje. Ostatně vliv pohybu na funkce mozku si uvědomuje nejen celá řada sportovců, ale také manažerů a lidí s vysokým pracovním nasazením.

Studentský život plný stresu

Zmíněná větší odolnost vůči stresu je u mladých lidí často přehlížena. Jejich organismus se s větším náporem snadno vypořádá. Řekl bych, že snad každý student žije pod tlakem, který si úplně nepřipouští, nicméně i ten si po letech studia vybere daň. Může tím být úzkost, únava, poruchy spánku… Běhání odstraňuje nahromaděné napětí, člověk se soustředí pouze na pohyb a skoro se zdá, jako by s každým krokem odlétaly další a další problémy. Zkrátka si srovnáte myšlenky.

Jak začít běhat?

Různé návody hned od začátku zmiňují běžecké plány a rozebírají detailně techniku běhu. Chápu je a rozhodně jsou důležité, avšak pro úplné začátenčíky je z mého pohledu důležité začít. Zažít si tu radost z pohybu a vyplavit do těla endorfiny. Jakmile si tímto člověk projde a zjistí, že má na něj běhání pozitivní vliv, začne si sám zjišťovat další informace, pořídí si vhodnou běžeckou obuv, běžecké oblečení a další doplňky. Všechny, kteří chtějí začít běhat, nebo již mají zkušenosti a chtějí běhání věnovat víc pozornosti, potěší tip na obchod se vším, co budou k běhání potřebovat.

Internetový obchod běhshop.cz přináší vše pro běh za skvělé ceny. Vybírej sportoní obuv, nech si poradit od profesionálů a zamiluj si běhání! Čeká na tebe nejširší nabídka běžeckých potřeb a velmi atraktivní akce. Na pobočkách obchodu v Praze a Českém Těšíně si navíc můžeš nechat diagnostikovat došlap zcela zdarma.běhshop.czPro novinky a zajímavosti ze světa běhání sleduj běhshop.cz na facebooku.

Nový start

Pravidelný pohyb dokáže zázraky a přináší nejen zlepšení fyzické kondice a zhubnutí nějakého toho kila, třebaže i to je pro mnoho lidí motivací. Díky sportu a běhání se můžeš lépe soustředit na studium. Vstřebávání nových informací zvládne mnohem lépe mozek nezatížený stresem a únavou. Pohyb dle různých studií zlepšuje paměť lépe než cokoli jiného. Běhání je ideální aktivitou, kterou je snadné si zamilovat, tak neváhej a vystartuj!

Komentáře k příspěvku