Proč a jak investovat do zlata?

Proč a jak investovat do zlata?

Drahý kov, který si zaslouží pozornost

Do zlata! Tak zní velmi častá odpověď na otázku, do čeho by měl člověk investovat. Je však tato odpověď vhodná i pro začátečníka a člověka, který s obchodováním a investováním nemá žádné zkušenosti? Zlato je celosvětově a po tisíce let uznávanou komoditou, která má jedinečnou schopnost uchovat si hodnotu. Pojďme se však podívat na další důvody, proč je vhodné věnovat mu pozornost.

Strategická investice

Pohled do historie velmi rychle odhalí fakt, že zlato se prokazuje nejen jako uchovatel hodnoty, ale také jako velmi stabilní investice odolná vůči změnám ve společnosti i politickém uspořádání. Jinými slovy nabízí mnohem větší jistoty než klasické peníze. Zlato je zajištěním proti inflaci a jedním z nejvzácnějších kovů na světě.

Pro mnoho investorů je investice do zlata strategickým rozhodnutím. V první řadě je motivuje rostoucí poptávka, v druhé reagují na klesající počet těžebních společností a míst, kde lze zlato relativně snadno a levně těžit. Není složité přijít na to, že cena zlata se bude s největší pravděpodobností vzhledem ke zmíněným okolnostem dlouhodobě zvyšovat. Zvýšení ceny zlata je pro investory, kteří nakoupí co nejdříve, pochopitelně dobrou zprávou.

Zmínit musíme pochopitelně také snahu investorů diverzifikovat jejich portfolia. Vsadit vše tzv. na jednoho koně je příliš rizikové. Investování do více finančních nástrojů toto riziko snižuje. Velmi zajímavý je také vztah mezi akciemi a zlatem, protože klesající akcie zvyšují poptávku po zlatě a naopak.

Jak tedy investovat do zlata?

Zlato je lákavou investicí pro začínající investory. Pokud i ty chceš investovat do zlata, nabízí se ti několik způsobů. Pochopitelně můžeš nakupovat zlato ve fyzické podobě, čímž nemyslíme šperky, ale slitky a mince. Bohužel tento způsob je z bezpečnostního hlediska velmi rizikový a nákladný, stejně tak má nízkou likviditu. Mnohem zajímavější cestou je využití finančních instrumentů. Mezi ty velmi populární patří nízkonákladové fondy – tedy ETF produkty. Mají nízké poplatky a vysokou likviditu. Obchodování přes ETF fondy je prakticky garancí snadného hledání možného kupce. To o zlaté minci rozhodně tvrdit nelze.

Pro výhodné a bezpečné online obchodování s akciemi a ETF je zde STOX.cz. Získej možnost investovat jako drobný investor nejen do zlata a dále se vzdělávej. K dispozici je ti spolehlivá platforma a česká podpora. Výhodné podmínky usnadňují vstup a pohyb ve světě online obchodování.STOX.czSTOX.cz představuje komplexní řešení pro české online investory a příležitost, jak obchodovat na burzách až 20 zemí. Otevření a vedení obchodního účtu je bez poplatků. Podívej se na nejčastější otázky a odpovědi, které ti přinesou podrobné informace o fungování platformy a dalších podmínkách.

Zlato nabízí mnoho výhod

Zlato v dloudodobém horizontu přináší mnoho výhod. Obchodování zlata přes ETF fondy se STOX.cz je možné i s menšími částkami. A kdy začít? Mnoho zdatných a dnes bohatých investorů začalo již při studiích na vysoké škole. Příběhy úspěšných jsou tak velmi zajímavou inspirací a minimálně důvodem k prozkoumání možností, které se při obchodování zlata nabízí.

Komentáře k příspěvku