Peníze a zajímavá kariéra? Na skvělého obchodníka čeká obojí!

Peníze a zajímavá kariéra? Na skvělého obchodníka čeká obojí!

Nedostatek na trhu

Jeden pohled do pracovních nabídek nejen pro studenty a absolventy rychle odhalí, že firmy mají zásadní nedostatek schopných obchodníků. Bez ohledu na velikost stále hledají talentované a dravé lidi, kteří mají hlad po úspěchu a vysokých výdělcích. Není se čemu divit. I ten nejlepší produkt se dnes neobejde bez někoho, kdo bude aktivně vyhledávat zákazníky a nové příležitosti. Nelze spoléhat na to, že klienti přijdou jen tak. Jak je možné, že je na trhu takový nedostatek obchodníků, třebaže se jedná zpravidla o pozici s možností získat vysoké příjmy? Odpověď je jednoduchá!

Obchodní dovednosti

Práce obchodníka je o kreativitě, vytrvalosti, komunikaci a celém zástupu dalších dovedností, se kterými se většina lidí jednoduše nerodí. Bohužel pomoc v tomto ohledu nepřináší ani škola, a proto je na místě sebevzdělávání. Řešení? Zdrojem hodnotných informací se stává kniha Prodávejte a buďte nejlepší, která se zaměřuje na praktické příklady z obchodní praxe a vysvětluje vše, co by skvělý obchodník měl vědět. Zaujala-li někoho pracovní nabídka týkající se obchodní činnosti, dává mu kniha do začátku velkou motivaci a vědomosti směřující k vyšším ziskům a odměnám.

Cesta mezi nejlepší

Každý podnikatel by měl být tak trošku obchodník bez ohledu na to, zda-li hledá investora pro startup, nebo chce do světa vypustit vlastní značku. Obchodní dovednosti nesmí chybět ani realitním makléřům, finančním poradcům a obsluze v restauraci. Kniha pro obchodníky tak zasahuje neskutečně velké množství profesí a je důkazem toho, že umět prodávat je umění. Není zrovna velkým překvapením, že pro někoho, kdo toto umění bravurně ovládá, se vždy najde místo v libovolné společnosti. Charakter této práce navíc umožňuje velmi rychlý postup po kariérním žebříčku, a proto by se často podceňovaná práce obchodníka rozhodně neměla při výběru budoucího povolání přehlížet. Ba právě naopak!

Komentáře k příspěvku