Online nákupy: jak ušetřit a „nespálit se“?

Online nákupy: jak ušetřit a „nespálit se"?

Studenti obvykle nemají peněz nazbyt – to je poměrně známá skutečnost. Studentský život však nemusí být pouze o odříkání, stačí výhodně nakoupit přes internet. Jak toho ale dosáhnout bez rizika?

Klady a zápory online nakupování

V současné době existují lidé, kteří žijí takřka výhradně online. Přes internet je možné pracovat, „setkávat“ se s kamarády, sledovat filmy, poslouchat muziku a v neposlední řadě také nakupovat. Výhody online nákupů jsou evidentní – nižší ceny, úspora času, pohodlí a velký výběr zboží, o němž si je navíc možné přečíst řadu relevantních informací. Pokud byste totiž chtěli veškeré výrobky, které si prohlédnete v nabídce jednotlivých e-shopů, vidět na vlastní oči a na každý z nich se zeptat prodavače, zřejmě byste nedělali nic jiného.

Nakupování přes internet má ovšem také určitá úskalí. V prvé řadě se je nutné vyhnout pochybným prodejcům. Extrémně nízké ceny např. bývají podezřelé. Na druhou stranu, narazíte-li na slevový kupón na Mall.cz, můžete výrazně ušetřit a navíc nakoupit bez obav. Před využitím služeb daného e-shopu si tedy zjistěte, zda má na svém webu všechny klíčové údaje (především identifikační) a můžete si jej „proklepnout“ i skrze různé interaktivní nákupní rádce. A nezapomeňte, že nebudete-li se zbožím spokojeni, můžete jej do 14 dnů bez udání důvodů vrátit!

Šetřete s rozumem

Při nakupování se obecně pouze na ceny soustředit nelze, neboť je nutné zohlednit i další kritéria. Pokud si pořídíte nový bicykl za pár stovek, sice výrazně ušetříte, ale s největší pravděpodobností se moc neprojedete, což je u jízdního kola dost podstatná závada. Šetřit je zkrátka a dobře vhodné s rozvahou, neboť pouze tak neskočíte na lep různým filutům, kteří nejsou ani dnes ohroženým druhem. Přesto je pro mnoho nakupujících stále primární pouze pořizovací cena.

Buď jak buď, dle různých výzkumů lze na internetu ušetřit především za elektroniku. Využijete-li přitom slevové kupóny na Okay.cz, výsledná cena blu-ray přehrávače, mobilu anebo notebooku může být skutečně zajímavá. A pokud si potřebujete vybavit svůj studentských pokojík úplně z gruntu, nic vám nebrání navštívit některý z internetových „nákupních domů“, v jejichž rámci lze sehnat zboží ze všech možných i nemožných oblastí. Jedná se např. o již zmíněný Mall, ale třeba také slevové kupóny na Rozbaleno.cz vám pomohou ušetřit nemalé peníze.

Doporučujeme: aktuálně existuje mnoho portálů, jež slevové akce jednotlivých e-shopů shromažďují. Za všechny jmenujme alespoň Kuponer.cz, ale k dispozici jich pochopitelně máte daleko více.

Komentáře k příspěvku