Navštívit Londýn, Paříž, New York nebo Peking už nemusí být jen tvůj sen. Vycestuj jako AU PAIR a spoj cestování se studiem cizích jazyků

AU PAIR NENÍ JEN HLÍDÁNÍ DĚTÍ

Chceš si vyzkoušet, jaké je to žít v zahraničí? Lze to i bez velkých finančních investic! AU PAIR není pouze péče o děti. Je to příležitost, díky které poznáš jiný životní styl, odlišnou kulturu a do určité míry i sama sebe. Používat každý den cizí jazyk a být zodpovědná za malé členy rodiny pochopitelně není úplně lehké a vyžaduje to dost energie, nicméně možnost doopravdy poznat a vyzkoušet si život lidí v zahraničí za to stojí. A co musíš splňovat? Konkrétní podmínky pochopitelně záleží na podmínkách země, kam chceš vycestovat, nicméně předpokladem je minimální věk 18 let, láska k dětem, nejlépe alespoň mírně pokročilou znalost jazyka dané země nebo angličtiny a čistý trestní rejstřík.

JE NA TOBĚ, KDY A KAM VYRAZÍŠ

Na základě výše zmíněného je jasné, že jedním z faktorů rozhodujících o tom, kam vyrazíš, je znalost jazyka. Nejčastějším cílem bývá Velká Británie, která je krásná a kromě ruchu velkého města nabízí i klidný venkov, nicméně se znalostí angličtiny můžeš dnes vyrazit klidně i do Holandska, Španělska nebo Číny. Roli pochopitelně hrají také poplatky, do určitých zemí si sama platíš pojištění, dopravu a další výdaje, v jiných za tebe dost věcí může hradit již přímo hostitelská rodina. Z kapesného ti tak  zůstanou peníze na to, aby sis během volného času mohla užívat svých zájmů a objevování zajímavých míst.

VSAĎ NA PROVĚŘENOU AGENTURU

Na internetu najdeš mnoho nabídek práce v zahraničí, nicméně podvodníci nespí a ztráta peněz často bývá ještě tím nejsvětlejším scénářem, který tě čeká. Rozhodneš-li se pracovat legálně v zahraničí a jako Au Pair obzvláště, vždy je důležité obrátit se na zkoušenou agenturu s dobrými referencemi. Ta zajistí vše důležité, poskytne ti potřebné informace předem a hlavně ti zprostředkuje pro tebe ideální rodinu. Zároveň je pro tebe k dispozici vždy, když potřebuješ poradit a případně řešit nějaké komplikace. A jakou agenturu vybrat? Mám pro tebe tip!

Agentura COOLAGENT je na trhu již od roku 1995 a specializuje se na zprostředkování Au Pair pobytů v Evropě, USA a například také ve zmíněné Číně. Velkou výhodou je individuální přístup ke každé zájemkyni a zájemci. Neváhej si vyžádat bližší informace ZDARMA a sleduj aktuální akce na webu. Například u Au Pair programu v USA na tebe nyní čekají letenky ZDARMA, školení přímo v NY a mnoho dalších výhod.

Pokud tě láká práce Au Pair, agentura COOLAGENT ti poradí, jak splnit podmínky dané země a pomůže ti najít nejvýhodnější řešení. Stačí mít odhodlání a chuť osamostatnit se.

JAKÉ JSOU ZKUŠENOSTI BÝVALÝCH AU PAIR?

V okolí mám hned několik kamarádek, které se v minulosti rozhodly dělat Au Pair. Prakticky všechny se shodují na tom, že to pro ně byla skvělá zkušenost. Člověk se nejen zdokonalí v cizím jazyce, ale také se naučí jednat sám za sebe, osamostatní se a zjistí, jaké to je hospodařit s penězi. K tomu přidej hromadu nových kontaktů a zážitků při poznávání památek a krásných míst. Nevýhodou je pochopitelně odloučení od domova a občasné vyčerpání z péče o nějakého toho rošťáka. Myslela jsem si, že právě s dětmi bývají největší problémy, ale každá z kamarádek hostitelskou rodinu velmi chválila. Ostatně i COOLAGENT každou rodinu předem prověřuje a pokud by přeci jen něco nebylo v pořádku, pomůže ti co nejrychleji najít náhradní řešení. Ke zkušenosti s Au Pair bych ještě dodala, že skvělá znalost angličtiny po návratu do ČR byla pro kamarádky velkou výhodou při hledání práce.

Pozitivní zkušenosti potvrzují i čtenářky Chudého studenta, které jsme oslovili s prosbou o krátké shrnutí toho, co jako Au Pair zažily:

  • Monča: Byla jsem jako Au Pair ve Francii s cílem zlepšit si francouzštinu. Dostala jsem skvělou rodinu, dvě skvělé děti a příjemný bonus v podobě více volného času, než bylo domluveno. Původně jsem měla strach a potvrzuji, že velmi záleží na rodině, ale já jsem byla maximálně nadšená. Stýskalo se mi po přátelích v ČR, ale jinak to bylo super.
  • Veru: Já jsem dělala Au Pair ve Španělsku a upřímně to byl šok. Španělé milují rodinu, rádi se baví a mají velmi odlišný přístup k výchově/rodinnému životu než Češi. Čekala jsem to, ale i tak mě to překvapilo. Paradoxně právě toto kulturní rozčarování považuji za to nejlepší, co mě potkalo. Když jede člověk na dovolenou, nikdy pořádně nepozná mentalitu místních. Jako Au Pair se mi to však 100% podařilo.
  • Zdeňka: Au Pair jsem byla již dvakrát. První zkušenost byla v Německu, vesměs dost neutrální zkušenost. Nebavilo mě to. Druhý pokus byl o poznání lepší. Byla jsem Au Pair ve Velké Británii přes léto a měla to štěstí, že rodina plánovala jeden velký výlet za druhým. Měla jsem tak možnost hodně vidět, třebaže to bylo docela náročné. Přeci jen jsem pomáhala s přípravou na výlety a starala se o malou holčičku, a to včetně toho, aby se při dlouhých cestách nenudila.

ZA CESTOVÁNÍM I SPLNĚNÝMI SNY

Rozhodnout se být Au Pair a vycestovat do neznáma pochopitelně není rozhodnutí, které by většina z nás udělala během pár minut. Chceš-li však doopravdy vědět, co tě čeká a mít dostatek informací k tomu, aby ses mohla správně rozhodnout, využij služeb specializované agentury. Je to nejrychlejší a nejvýhodnější cesta za novými zážitky a znalostmi, které ti práce Au Pair v zahraničí přináší. Vyrazit nemusíš hned na rok, v nabídce COOLAGENT najdeš i kratší pobyty, třeba jen na léto. Sama si tak vyzkoušíš a ověříš, že Au Pair je mnohem víc než jen hlídání dětí, je to zcela jiný způsob života!

Komentáře k příspěvku