Motivační palba do sluchátek aneb zkouškové v rytmu hudby

Motivační palba do sluchátek aneb zkouškové v rytmu hudby

Šílený časy

Máme to teď všichni stejný. Na cokoliv hromada času, učení je až ta poslední volba, ale všechno totálně sucks. Sjíždíte už čtvrtý díl seriálu a po každé epizodě koukáte na horu poznámek a říkáte si, že se to naučíte večer, pak přeci na to stačí kouknout tři hodiny, no, rychle si to přečtu… Pocity uvolnění – jo dal jsem to, nebo – nakašlat, na první termín si to dají jen no-life šprti, střídá trhání vlasů, nehtů a stejně mizerných zápisků jako každý semestr. Toliko stručná teorie, znáte ty maratony bezradnosti, každý je řešíme jinak. Voodoo panenky, koňská hlava před dveře vedoucího katedry, „čajové“ dýchánky skupinového šrocení. Či drobné, decentní, meditativní průplach ušního mazu s vědomím, že to nebude tak horké.

Gonna Fly Now

Jasně, dejme si Rockyho a oko z tygra, ale jen jedna věc vás ráno donutí sáhnout po sešitu, nikoliv po láhvi saponátu, s vědomím, že je ideální čas konečně umýt okna na půdě. Protože s tímhle fakt poletíte, ideálně si dejte dvacet dřepů a deset kliků. Až u třetího začnete umírat, dojde vám, že učení alespoň nebolí a endorfiny vám budou kapat i z uší.

The Best Beethoven

Hmm, poslech klasické hudby zvyšuje intelekt a koncentraci, beztak jste to četli. Spíš si myslím, že jestli zvládnete šest hodin neředěného Ludwiga Van, budete umět jakoukoliv látku i pozpátku. No, každopádně se to nezdá, ale místy to je i celkem taneční a donutí vás to vstát a vzít za partnera třeba věrný notebook s puštěnou prezentací.

Don’t Stop Believing

Ona se pak stejně přikrade krize s vědomím, že se to stejně nedá naučit, jaký tohle má vůbec smysl, kdy to budu potřebovat a vůbec, raději budu striptérka nebo ochranka v Albertu. Tohle je moje oblíbená nakopávačka, prostý život, prostých osudů a vždy sakra stojí za něco bojovat, i kdyby to byla jen pitomá zkouška z molekulární biologie.

Here Comes The Sun

A pak přijde osudový den O a vaše cesta se pomalu ubírá na čekací chodbu, kde vás předvolají k boji. Táhnete s sebou štos papírů, co kdyby vás přepadla nutná potřeba ověřit sem tam nějaký pojem či datum. Zbytečně. Na štreku je potom ideální, zvláště je-li propršené zkouškové jak teď, trocha toho sluníčka.

Fuck You

Tohle je trochu mimo školu, ale… Už jen ta nechutná zásoba sprostých slov dá zapomenout na to, jestli jste právě vyletěli jak namydlený blesk, popřípadě to s odřenýma ušima máte a prostě celé zkušební komiksu vzkazujete jediné. Na*rat. A každopádně nikdy nezapomeňte na tenhle text, když se vám bortí vztahy, které jsou možná o dost důležitější než nějaký titul. Vlastně známky, tituly, peníze… až na posledním místě.

Fuck it All

Naprostý zlatý grál celého zkouškového snažení, přestože je původní píseň z filmu Frozen nebývale kvalitní, tohle bych mohl poslouchat dokola v průběhu celého semestru. Čistá koncentrace zmaru a deprese, ze které se nejlépe dostává mrštěným poznámek do ohně a fanatickým během po kampusu pod okny děkanátu. Než si zase všechno seberete a zalezete do knihovny.

Komentáře k příspěvku