Moje zkušenosti s brigádou v Cinema City

Moje zkušenosti s brigádou v Cinema City

Práce u filmu

Jmenuji se Monika, je mi 21 let a aktuálně studuji VŠE. Když jsem hledala před rokem brigádu, věděla jsem, že nechci někam za kasu, chtělo jsem něco trošku zajímavějšího, kde bych si mohla případně procvičit angličtinu. Na internetu jsem narazila na inzerát, že Cinema City hledá nové posily, předpokladem byla komunikativní angličtina a potravinářský průkaz. Ten jsem si za 100 Kč nechala vystavit u doktorky. Jako reakci na inzerát jsem poslala životopis, aktuální fotografii a motivační dopis, ve kterém jsem zmínila, na jaké pobočce a pozici bych chtěla pracovat. Na výběr byl uvaděč (tam hledali spíše chlapce), pokladní, barmanka a kavárnice. Asi do týdne jsem měla odpověď a pozvání na pohovor.

Komedie? Horor?

Když jsem dorazila na pohovor, ukázalo se, že pohovor je spíše testem toho, jestli nemám nějakou vadu řeči a zda-li doopravdy umím anglicky. Dále se mě zeptali, kdy a jak moc mohu pracovat, jak moc jsem flexibilní a pár dalších věcí, nic složitého. Pak proběhlo zaškolení. Pracovala jsem jako barmanka na popcornovém baru, musela jsem se tedy naučit obsluhovat a zacházet s přístroji. Není to nic složitého, prakticky stačí znát pár tlačítek a vědět, že se lidem musí místo středního menu nabízet velké. Odpolední směna pak večer uklízela bar do perfektní čistoty. Takže docela nuda.

Peníze a čas

Jako barmanka jsem měla 72 Kč na hodinu čistého + dýška od zákazníků. Ostatní pozice v kině jsou na tom stejně. U této brigády jsem stíhala v pohodě studovat, chodila jsem pracovat třikrát týdně a celkem vydržela asi půl roku. Pokud jde o motivaci ze strany zaměstnavatele, vyhlašoval se každý měsíc nějaký nejlepší brigádník, který získal zdarma vstupenky do kina. Já to ale nikdy nebyla. Brigádu v Cinema City můžu doporučit, pokud od ní nečekáte vzrušující chvilky před filmovým plátnem a soukromé premiéry nejnovějších filmů. A taky vám garantuji, že na popcorn nějaký čas nebudete mít chuť!

Komentáře k příspěvku