„Miluju motivovat lidi,“ přiznává Lucie „Loo“ Šímková

Lucie Šimková

Kdo je Lucie Šimková?

Mistryně České republiky v pole dance pro rok 2013, instruktorka, performerka a v neposlední řadě také trenérka fitness, to je Lucie „Loo“ Šimková.

Začátky byly těžké

1) V době, kdy jste s pole dance začínala, u nás nebyl příliš rozšířený. Co vás k tomuto sportu přivedlo?

Byla to náhoda – já říkám osud, kdy jsem při hledání něčeho na internetu narazila náhodou na fotku slečny na tyči v akrobatické pozici. Zaujalo mě to, zjistila jsem, o co se jedná, pořídila jsem si domů tyč a začala jsem trénovat.

2) Dá se říci, že se z vaší záliby stalo zároveň i zaměstnání. Co všechno to obnášelo?

Hodně, hodně a hodně trénování (úsměv) a neustálá propagace a zviditelňovaní tohoto sportu. Také jsem musela odejít ze svého stálého zaměstnání, abych se mohla naplno věnovat jedné věci. Začátky byly těžké, ale o to víc si potom vážíte vlastní práce, a i práce lidí, kteří mi hodně pomohli.

3) Není to tak dlouho, kdy se vedly diskuze o tom, že by měl pole dance patřit mezi olympijské sporty. Jaký názor zastáváte vy?

Určitě by to pomohlo k tomu, aby společnost nahlížela na pole dance lépe. Na druhou stranu, já miluju na pole dance právě to, jak je kreativní, propojení hudby a tance, vyjádření pocitů skrze tělo. Přijde mi, ze soutěže tohoto typu, kde jsou přísná pravidla na prvky, sestavu, kostým i hudbu ten umělecky dojem celkově trochu degraduje, ale jsem si vědoma, že je to právě v těchto soutěžích nutné.

4) Delší dobu jste byla vegankou a zavírala tak pusu mnohých skeptiků, co se fyzického výkonu týče. Jak jste na tom nyní?

Momentálně už vegan nejsem. Mám teď období, kdy zkouším jiné stravování, ale neříkám, že se třeba k veganství znovu nevrátím.

5) Pole dance cvičíte bez trenéra, což je vzhledem k vašim výsledkům obdivuhodné…

Pole dance trénuji skutečně sama, ale začala jsem chodit pravidelně posilovat s trenérem Martinem Rohem v Praze do fitness, protože jsem zjistila poměrně velkou svalovou dis balanci a skutečně pociťuji velké zlepšení, které mi pomáhá právě i v tréninku na tyči.

6) Odkud čerpáte inspiraci pro vystoupení a kostýmy?

Co se týče nových technik a kombinací, inspiruji se především u zahraničních tanečnic na internetu. Kostýmy mi šije skvělá Tereza Sabáčková, kterou mohu doporučit, její kostýmy jsou snad nesmrtelné a nádherné.

Lucie Šimková

Začátky jsou důležité

7) Na co je třeba si jako začátečník dávat v tomto sportu pozor?

Především bych slečnám doporučila, aby si našly studio a začaly u zkušené lektorky. Já jsem byla samouk a přeskočila jsem začátky, o kterých dnes vím, jak jsou důležité. Naučí vás koordinaci a získáváte postupně sílu na určitě prvky. Občas ke mně přijdou na hodinu holky, které se krkolomným způsobem „narvou“ do složitého prvku, ale nezvládají základy a s koordinací těla mají také problémy. Většinou končí s nějakým zdravotním problémem, protože zatěžovaly tělo neúměrnými prvky.

8) Co byste „tanečníkům“ poradila při ztrátě motivace?

Co se týče motivace, když měla „útlum“, tak jsem začala učit, a to mě nutí se neustále učit nové věci.

Více se o Lucii a pole dance můžeš dozvědět na oficiálním webu a facebookové stránce.

9. Věnujete se ještě něčemu stejně aktivně jako pole dance a posilování?

Docházím pravidelně posilovat do gymu, pokusím se na podzim zúčastnit jedné fitness soutěže. Jinak mi na nic jiného už čas nezbývá. Zbytek volného času věnuji příteli a psovi (úsměv).

10) Jaké jsou vaše plány do budoucna? Máte nějaký cíl, kterého byste chtěla dosáhnout?

Můj plán je dělat co nejdéle to, co mě baví. Hodně jsem se našla v trénování dětí. Miluju motivovat lidi, pomáhat jim posouvat hranice, měnit životní styl k lepšímu tak, aby byli šťastní.

Komentáře k příspěvku