Když tě láká svět online projektů a startupů

Online jako cesta k sebevzdělávání

Prostředí internetových projektů a startupů patří aktuálně mezi jedno z nejatraktivnějších pro studenty a další mladé lidi. Není se čemu divit. Umožňuje rychlý růst a získání zajímavých zkušeností s výhledem na rozjezd vlastního podnikání. O to zajímavější je sledovat různé změny v chování firem při hledání talentů, vyhledávat nové projekty a inspirovat se lidmi, kteří se nebojí sdílet zajímavé informace. Skvělým příkladem je Michal Hardyn (dřívější rozhovor s ním najdeš zde), který dlouhodobě poukazuje na důležitost sebevzdělávání a sdílení know-how.

Od hodnocení firem k maximální transparentnosti

Vhodným důkazem je jeho projekt www.vimvic.cz, který vedle online kurzů nově spustil hodnocení zaměstnavatelů. Hodnocení firem pomáhá uchazečům zjistit si o firmě maximum informací předem a poznat lépe to, co se z běžného inzerátu dočíst nedá. Jaká panuje ve firmě nálada? Jak drží tým při sobě? Jaké jsou vztahy s managementem? A co procesy? To vše dokáže osobní hodnocení firmy dokonale vystihnout. Obrovskou hodnotu těchto informací si uvědomuje již celá řada zaměstnavatelů a není velkým překvapením, že Michal jde sám příkladem. Neváhá na jeho sociálních sítích a blogu, na kterém najdeš za 6 let existence přes více než 600 příspěvků, sdílet zákulisní informace o fungování firmy, HR a všem, co se točí kolem jeho projektů.

Je zajímavé sledovat firmu, která se nebojí komunikovat nejen všechny úspěchy, ale také výzvy a různé překážky. Konkrétně jde také například o rozvoj cashbackového portálu Tipli.cz, se kterým Michal a jeho tým expandoval za hranice České republiky. Konkrétně na Slovensko, kde najdeš projekt na adrese Tipli.sk, a také do Polska, kde zákazníci šetří peníze díky Tipli.pl. Již nyní najdeš na Tipli přes 450 obchodů a z nákupu na internetu se ti může vrátit až 33 %. Za výsledky je vidět obrovský kus práce a hlavně fakt, že otevřený přístup k zaměstnancům, zákazníkům a potenciálním uchazečům se v dnešní době vyplatí.

TIP: Sleduj Michala na Twitteru a Instagramu!

Vykroč správným směrem

Osobně potkávám opravdu hodně mladých lidí, kteří o práci v onlinu uvažují, případně je baví sledovat Michala a další online podnikatele na Twitteru či Instagramu. Jakmile však dojde na to, aby začali získávat zkušenosti a zajímavé projekty nejen využívali, ale také se na nich například podíleli, mají obavy. Z mého pohledu zbytečné. Ostatně juniorských pozic je vypsáno mnoho a hodnocení firem na již avizovaném Vím víc ukazuje, že s dobrým vedením a týmem člověk může začít i bez zkušeností. Pouze s chutí učit se a dát práci maximum. Pokud tě osobně láká svět online projektů a startupů, je škoda ztrácet čas.

Komentáře k příspěvku