Kde je konec oblíbeným hercům z Harryho Pottera?

Kde je konec oblíbeným hercům z Harryho Pottera?

Jářku, to už je let

Je to vůbec uvěřitelné, že první knižní díl slavné kouzelnické ságy vyšel před osmnácti lety, tedy v červnu 1997 na Britských ostrovech? Filmová adaptace se pak opozdila jen o čtyři roky a pár měsíců. Je jedno, jestli právě doděláváte Ph.D. nebo nastupujete na střední školu. Harry se bezpochyby rázně prodral i do vašich dětských let. Je to velmi pravděpodobně kniha, kterou za čas budete ukazovat dětem jako příklad dobrého epického příběhu. Popřípadě si pustíte film. Nejenže řada z nás s filmy rostla, ale dospívali s nimi i herečtí idolové. Několik z nich to od úplných uch dotáhla na zajímavou cestu. A já si myslím, že si tu zmínku zaslouží.

Evanna Lynch alias Lenka Střelenka

Nebo taky slečna Láskorádová, která je v knize popsaná jako pološílená dívčina se vzhledem okultní čarodějnice, která by ve vysokoškolské sféře nosila dlouhou sukni, miliardu kolárků a na kolejích měla šedivého kocoura. Ve filmu působí dost uťáple, o to větší překvapení je, že Evanna je velmi hezká žena, která si bohužel užila svoje při boji s anorexií. Přesto si stihla zahrát v lehce queer komedii G.B.F., ačkoliv do první ligy, ani asi druhé, to netáhne. Škoda.

Oliver and James Phelps alias Zrzavá dvojčata

Taky jste měli Weasleyovic dvojčata ve filmu nejraději? Smrt Brumbála se dala ještě ustát, mrtvý Fred byl hotový doják. Naneštěstí sympatická dvojice vytáhlých herců mimo prkna moc nezáří. Obráží Potterovské cony, k radosti fanoušků, ale nic kloudného nenatočili. Jo, mohli bychom zmínit pár televizních filmů, ale bylo by to jen chytání neviditelné zlatonky.

Bonnie Wright alias Ginny Potter

Jestli máte, pánové, rádi zrzky, sledujte instagram @thisisbwright. Bonnie prošla jednou z největších proměn, co se vzhledu týče. Od malé zrzavé holčičky v uhrančivou zrzavou slečnu, která mimo jiné začala pózovat pro agenturu Next Models. Dále píše scénáře, točí, produkuje. Zahrála si ve filmu Filozofové a snímku Moře, které můžete najít i s českými titulky.

Tom Felton alias Voldemortova dětská ruka zla

V sérii až děsivá tvář Malfoye, v soukromí hrozný sympaťák. Svou kariéru rozjel už při natáčení Harryho, a tak jsem ho mohli vidět třeba ve velmi povedeném remaku Zrození Planety opic. Role záporáků mu jdou a dále se jeho kariéra rozrostla o film Zjevení či drama Against the Sun. Naneštěstí to ještě není první liga, ale na rok 2016 se chystá antické drama Risen, ve kterém má Tom hlavní roli a vypadá velmi dobře.

Rupert Grint alias Ron Podržtaška

Je vcelku známo, že Rupert se stal hned od Kamene mudrců tak velkým hercem, že okamžitě skončil v kravině nazvané Prďoši, která na ČSFD okupuje pozici 17. nejhoršího filmu. Holt Grint nikdy nebyl velký herec a jeho charisma je veskrze taky nijaké, ale ostatně co byste chtěli? Mít po boku Harryho někoho s image Roberta Pattinsona? Proto Rupert prozatím spíš obráží divadla, ale kupodivu ve vedlejších rolích má na kontě i velmi dobře hodnocené filmy. Například klasickou britskou komedii Neřízená střela, ve které se objevuje po boku slavných hereckých hvězd.

Emma Watson alias Hermiona „Sexy šprtka“ Weasley

Nejlépe rozjetá kariéra? To není překvapivé. Jakmile Emma shodila kudrnaté lokny a trochu povyrostla, splnily se vlhké sny všech geeků. Ke všemu není Emma jen pohledná, ale i poměrně slušná herečka. Angažmá v Aranofského Noe je meta, na kterou si nesáhne ani moc áčkových herců. Škoda, že film zdaleka nedosahoval kvalit, které zmíněný režisér běžně vykazuje. Ujetá Apokalypsa v Hollywoodu taky nebyla špičkovým filmem, nutno i dodat, že být v něm více z Emmy, určitě by byl o chlup lepší. Stejně tak Bling Ring: Jako VIPky od oscarové Sofii Coppoly příliš netrhlo. No, Emma má naslibováno dalších pět filmů, tak snad její kariéra jen tak neskončí.

Emma

Daniel Radcliffe alias Kluk s jizvou

Z prvních dílů Harryho Pottra je občas trochu cítit, že Daniel si přišel na casting hrát jen s kamením, ale někdo cynický mu dal do ruky hůlku. Na druhou stranu, jestli autoři chtěli zapůsobit u této volby dojmem, že zachráncem světa se může stát kdokoliv, jistě se jim to povedlo. Daniel má bohužel podobné charisma jako Keanu Reeves – lehce zapomenutelné, ale oba jsou to herci, kteří budou do konce dní na piedestalu hvězd. Sám Daniel se plácá na divadelních prknech, kde zkouší všechno možné, aby ze sebe smyl ten punc dětského idolu. Horor Žena v černém ale nebyl vyložený krok vedle. Celkově má Daniel celkem štěstí na role. Victor Frankenstein, který by měl letos dorazit, slibuje jeho herecký výkon po boku Jamese McAvoye (mladý Profesor X), tedy potencionálně podívanou, kterou chcete vidět. Ale předtím si pusťte skvělé video, ve kterém se „Harry“ posadí do recepce a prakticky nikdo ho nepozná. Není to trochu smutné?

Komentáře k příspěvku