Kam na první rande bez love?

Kam na první rande bez love?

Kdo platí na prvním rande?

Je tohle hlavně článek pro kluky? Nemyslím si. Jo, měl by platit nějaký úzus, že kluk za vás vaše první rande zaplatí, ale jen málo dívek chce hned na první schůzi ukázat, že jsou nesamostatné a touží jen po tom, aby je někdo vydržoval. Takže první rande platí on, ale na tom druhém klidně po peněžence sáhne ona. A to může být dost problém, když máte hluboko do kapsy. Na prvním rande přece chcete ukázat dobrý dojem. Každý chce přijet limuzínou a koupit si nový oblek/šaty, ale holt to nejde. A pak přijdou situace, kdy vám propadla legitimace v knihovně, bytná chce doplatek za protopený plyn, vy si namáčíte rohlík do hořčice a s posledními třemi pětkami dumáte, kam vezmete dotyčnou osobu, kterou jste včera oslovili v MHD. Může to být love na celý život, když na začátku žádné love nejsou? Určitě!

1. Večeře venku

Pojďme si ukousnout tvrdší sousto hned na začátek. Standartní postup je pozvat protějšek na něco dobrého a sklenku něčeho ostřejšího, samozřejmě v neutrálním prostředí. Jenže potom se člověk potí nad jídelním lístkem a spekuluje, jestli si třeba vyvolený naproti nás neobjedná specialitu šéfkuchaře v ceně krvavější než very rare steak. Řešení je připravený kupón na romantickou porci sushi či kuřecích křídel pro dva. Vůbec se za to nestyďte. Nejhůře vyhoříte na tom, že zrovna tuto „specialitu nejí“, ale holt riziko podnikání. A nezapomeňte, kritickou sférou jsou nápoje, tedy se hned v úvodu chopte vinného lístku a s grácií profesionála objednejte láhev toho nejlevnější, ale vkusně to zaobalte. Nakonec ta láhev vyjde levněji než několik sklenic vody o objemu 0,2 litru…

2. Zasportujte si

Vyrazit na první rande do upoceného fitka a dát najevo, že si na ty velké železné tyče dáváte i kovové kotouče zvané závaží není moc košer. Ale je přece tolik sportů, které ukáží vás kladný vztah k něčemu jinému než počítačové hry a HIMYM. Společný bowling lze spojit i s výše zmíněnou lahví vína, ale dobře se pobaví člověk i u dnes stále populárnějšího badmintonu. Nehledě na to, že společný sport je dobrá zástěrka pro to, když si nejste jistí, že by na rande šla. Když po dvaceti našlapaných kilometrech na kole zmíníte své úmysly, máte minimálně další hodinu na to, abyste prokázali, že je myslíte vskutku upřímně.

3. Procházka

Nuda, ozývá se ze všech stran. To bezpochyby, pokud selže základní příprava. Romantická procházka se netvoří tak, že náhodou při cestě spatříte na jezeře hejno labutí a v lesíku vyrušíte pařící se laň s jelenem, kteří prchnou vstříc louce porostlé lučním kvítím. Naopak, na takové efekty se musíte připravit, důkladně promyslet, jestli vás cestou nečeká rozbahněná lesní cesta, nedej bože dalších sto párů, které se cumlají v každé volné špehýrce. Pouze sofistikovaná cesta dává najevo, že tu nešetříte každou korunu, ale chcete svému protějšku ukázat čarokrásné kraje.

4. Lokální akce

Udržujte si přehled, co se v okolí děje, což je pravda ve větším městě náročné, a hned máte několik možností, kam vyrazit na rande. Ony i takové farmářské trhy, festivaly jídla, matějské poutě a další kratochvíle skýtají skvělou atmosféru a punc něčeho úžasného. Zároveň dávají nejen mnoho námětů k rozhovoru, ale hlavně vzpomínek, pokud byste skončili u oltáře. Samozřejmě často budete muset pustit nějakou korunu, sem tam se budete prodírat davy, tak volte moudře a hlavně v neutrálních mezích. Můžete mít třeba zdarma lístky na metalový Brutal Assault, ale ne každý to ocení.

5. Galerie nebo muzeum

Úplně v každém městě se najde z komunitních zdrojů dotovaná výstava něčeho naprosto zbytečného, kde je vstupné zdarma, nanejvýš za hubičku. Stačí jen vyhledat a u vstupu odmítnout vtíravého průvodce, který těkavým pohledem bude kontrolovat vaše životní funkce, neboť už týden do muzea nevkročila živá noha. To je ostatně jeden z nejlepší argumentů – pokud nejste na výstavě kosmonautiky či dinosauřích vykopávek, budete zřejmě sami v klidném prostředí a přemýšlet nad veškerým jiným rozptýlením než je sledování, dejme tomu, kamenů. Rozumíme si.

6. Zůstaňte jednoduše doma

Tohle je vyšší škola randění. Zkrátka to vybalíte na rovinu, že nejste takový ten pozér, který každou táhne do restaurace, potom do kina a ještě přiznáte, že opravdu nemáte teď peněz na zbyt, protože rozjíždíte investici do aut na elektrický pohon. A pozvete ji na kolej, do bytu, kamkoliv, kde tomu svému kutlochu říkáte dočasný domov. Vyhodíte spolubydlící, alespoň většinu, pustíte dobrý film a nabídnete panáka pálenky, kterou si šetříte na promoce. Ani se nebudete divit, jak často férový přístup zabírá.

Komentáře k příspěvku