Jaké zvířátko je ideální pro studenta? Poznej zakrslého králíka!

Jaké zvířátko je ideální pro studenta? Poznej zakrslého králíka!

Kam ve zvířecí říši kouknout?

Přemýšlíte jako student o tom, jakého domácího mazlíčka si pořídit? Rádi byste něco malého, roztomilého, relativně nenáročného a chlupaté, s čím byste se mohli mazlit? Chtěli byste zvířátko, které byste mohli milovat a ono by vám vaší lásku oplácelo? Třeba nemáte moc času, abyste přes den venčili pejska. Je možné, že by vám kočka rozškrábala všechen nábytek. Na poníka nejspíš nemáte místo. O rybičky nestojíte, vždyť to nejsou parťáci na mazlení do postele, ale nezoufejte! Přeci jen existuje spoustu zvířátek, která mohou být vhodná právě pro vás! Co takhle králíček? Nemluvím zde o králíkovi, kterého jste měli v neděli u babičky k obědu. Mám namysli zakrslého králíčka.

Proč si pořídit zakrslého králíčka?

Dovedete si snad představit roztomilejšího a mazlivějšího společníka po náročném dni ve škole? Upřímně? Já teda rozhodně ne. Králíček je velmi společenské zvíře a bude s vámi svůj čas trávit rád. Vlastně je důležité, aby nebyl celé dny sám. Pokud si ho chcete pořídit, ale nemáte moc času, tak není nic jednoduššího než si pořídit rovnou dva. Budou si tak aspoň dělat společnost navzájem. Jen pozor, aby brzy neměli mláďátka.

Velmi pozitivně vidím i fakt, že králíček se dá vychovat. Můžete ho naučit, kam může chodit, kam má vykonávat potřebu a spoustu dalších věcí. Dokonce může slyšet i na jméno.

Je to drahá investice?

Samozřejmě vás bude zajímat i cena. Ta se u zakrslých králíků pohybuje většinou okolo 350 Kč. Záleží, jestli si mazlíčka chcete pořídit od chovatele, nebo ze zverimexu. Samozřejmě je i důležité jaký druh chcete – teddyho, beránka, rexíka, nebo úplně jiného?

Na větší peníze vyjde vybavení. Důležitá je klec, která by měla být velká (minimálně 100x50x50 cm). Králíčkovi v ní proudí dost vzduchu, má z ní pěkný výhled a cítí se v bezpečí. Neměli byste zapomenout ani na domeček, ve kterém bude spát. Nebo možná na něm – je lepší pořídit domek s rovnou střechou, aby měl králíček lepší rozhled.

Další důležitou věcí je záchůdek. Pokud si mazlíčka správně vychováte, tak bude dělat potřebu jedině do něj. Mistička na jídlo je další nutností a na pití je lepší pořídit napáječku. Do té se nedostane nic, co tam nemá co dělat. Je vhodné pořídit i jesličky na seno, kterého by mělo být v kleci vždy dostatečné množství.

Vhodnou podestýlkou jsou hobliny, které stačí vyměnit přibližně jednou za týden. Samozřejmě podestýlku v záchůdku musíte měnit častěji. Králíček by měl mít vždy k dispozici čerstvou vodu a seno. Také si rád pochutná i na granulích, sedmikráskách a spoustě dalších věcech.

Na závěr bych už jen dodala, že pokud si zakrslého králíčka chcete pořídit, tak určitě neuděláte chybu. Nezapomeňte ovšem na to, že i zakrslý králík docela vyroste a nosit ho v kapse s sebou na přednášky opravdu nejde.

Komentáře k příspěvku