Jak ušetřit za parkování karavanu v Praze

Chystáte se do Prahy s karavanem? A to buď na pár dní, kdy chcete obdivovat krásy tohoto města, nebo naopak v Praze bydlíte a potřebujete ho někde na delší dobu zaparkovat? V takovém případě vám poradíme, jak na to. A to s pohledem na dlouhodobé, tak i krátkodobé parkování. V prvním případě by vás měla zajímat hlavně cena, zatímco v tom druhém je dobré zajímat se o celkovou dostupnost parkoviště.

Nonstop parkoviště Florenc

Jedno z nedoporučovanějších parkovišť, které v Praze vůbec jenom najdete. Důvodem je hlavně jeho poloha, o které můžeme říci, že je nedaleko centra. Jak už napovídá také sám název, obávat se nemusíte ani dostupnosti MHD. Stačí jenom pár kroků a již můžete snad nasednout buď na linku metra B, nebo linku C. Florenc je totiž přestupní stanicí. Samotné parkoviště je otevřeno 24 hodin denně, má noční osvětlení, kamerový systém a jiné bezpečnostní prvky. Pochopitelně je určené i pro parkování karavanů. Kromě krátkodobé možnosti ale není problém domluvit si zde stání také na delší dobu.

Parkoviště Barrandov

Známé veřejné parkoviště, které může posloužit jako dlouhodobé, stejně jako krátkodobé. Záleží tedy jenom na vašich potřebách. Dostanete se k němu celkem jednoduše, jelikož stačí jet ulicí K Barrandovu a následně odbočit směr ulice Geologická. Během dne zde narazíte na recepci, v noci je zde funkční závora. Samozřejmostí je to, že celá plocha parkoviště je snímána a tedy i hlídána pomocí bezpečnostních kamer. Problémem tohoto veřejného parkoviště ale může být to, že jeho kapacita je spíše menší, v desítkách volných míst.

Parkoviště Praha-Holešovice

Parkoviště, které nadchne polohou, ale i službami. I toto je vhodné jak pro krátkodobé, tak dlouhodobé stání. Nechybí neustálá přítomnost obsluhy, které spolu s bezpečnostním systémem dohlíží na jednotlivé zaparkované vozy. Lákadlem tohoto parkoviště je z dlouhodobého hlediska fakt, že může nabídnout možnost rezidentního stání, stejně jako to, že při krátkodobé zastávce lze snadno pokračovat městskou hromadnou dopravou, nebo třeba také pěšky, protože právě toto parkoviště se nachází nedaleko hojně vyhledávaného Výstaviště.

Parkování u letiště

Poslední možnost, kterou si zmíníme, je parkování u letiště. Jedná se o komplex několika parkovišť nedaleko terminálů, která jsou uzpůsobena pro parkování nejenom během dovolené, ale je možné je dlouhodobě využívat také k parkování karavanu. Je pochopitelné, že při dlouhodobém pronájmu velmi výrazně klesá cena za jeden parkovací den a tak i toto řešení může být při potřebě dlouhodobého parkování dobrou volbou. Navíc se může hodit i služba odvezení nebo přivezení vaší osoby, stejně jako může přicházet vhod řada různých doplňkových služeb, jako je mytí vašeho karavanu, nebo drobné servisní práce.

Komentáře k příspěvku