Jak ušetřit při výbavě pokoje? Nekupujte hotové produkty

Studujete a čeká vás zařizování svého studentského pokoje? Pokud při tom hledíte na ceny nábytku a říkáte si, že jsou poměrně vysoké, tak vám musíme říci, že je to fakt. Přesto existují možnosti, jak ušetřit. Ty pomohou všem studentům, kteří mají obecně hlouběji do kapsy. Pokud patříte do této skupiny, přijde vám tento náš nápad vhod.

Kupte si základ každého nábytku

Proč kupovat něco, kde je započtena marže i cena práce, když si můžete koupit jenom určitou část a tu následně využít k výrobě nábytku svépomocí. Pokud jde například o různé skříně nebo police, plně postačí pár dřevěných prken. Když se má jednat o věci určené k odpočinku, pořiďte něco jiného. A to molitanové desky, které vyjdou na pár korun a pořídíte je v různých rozměrech. Konkrétně je třeba brát v potaz všechny tři, tedy:

  • Výšku
  • Šířku
  • Délku

Molitan použijete různorodě

Samozřejmostí je, že můžete být maximálně skromní a na sezení nebo ležení využít jenom onu desku z molitanu, kterou pokryjete odolnou potahovou látkou. To ale není úplně nejlepší řešení, a tak je lepší nechat si z molitanu konkrétní kus nábytku zhotovit. Jedná se o základ židlí, křesel, gaučů, ale třeba i matrací. Nejenom, že můžete novou pohodlnou součást svého pokoje vyrobit. Koupený molitan na míru je možností, jak můžete snadno opravit i váš stávající nábytek, který ještě nechcete vyhovovat a věříte, že vám bude delší dobu sloužit.

Svépomocí, nebo s oslovením někoho zručnějšího

Pokud o této možnosti výroby nábytku slyšíte poprvé, je určitě vhodné oslovit někoho zkušenějšího a někoho zručnějšího. I když zaplatíte za jeho práci, vyjde vás vše levněji, než když koupíte kus nábytku v konkrétním obchodě. Ten, kdo si troufá, může koupit vše potřebné a pustit se do výroby sám. O to více ho bude těšit co vše dokázal. Je jenom na vás, která cesta pro vás bude tou přijatelnější.

Komentáře k příspěvku