Jak na studentské úspory? Jedině přes přehledné porovnání nabídek!

Jak na studentské úspory? Jedině přes přehledné porovnání nabídek!

Proč mají informace největší cenu?

V obchodě vidíš opravdu skvělou slevu! Okamžitě nakoupíš deset balení a za pár hodin zjistíš, že vedlejší obchod prodává to samé zboží ještě levněji i bez slevy. To je pech, kdyby člověk mohl snadno porovnat všechny nabídky, v životě by doopravdy hodně ušetřil. Platí to nejen u jídla, ale prakticky u všech věcí, za které utrácíme. Může se jednat o mobilní tarif, dovolenou či třeba půjčku, kde se většinou nejedná o vůbec malé částky. Jen velmi malé množství lidí má však čas ručně porovnat všechny nabídky, a proto rozhodně platí, že informace mají největší cenu. Jak se k informacím dostat bez zbytečné ztráty času?

Máš nahnáno z půjčky? Neboj se srovnávat

Nebudeme chodit zbytečně kolem horké kaše. Asi vůbec nejrizikovější pro studenta je půjčka. Bohužel mnoho mladých lidí se nechalo zlákat na krásný úsměv bankéřky (případně charizmatického bankéře) a kývlo na podmínky, které jim každý měsíc vytahují z kapsy tisíce korun navíc. V množství různých subjektů, které dnes půjčky poskytují, je složité se vyznat. Naštěstí dnes fungují agregátoři, kteří jsou schopní všechny nabídky porovnat a přehledně zobrazit. Někdy i s lepšími podmínkami, než které by člověk běžně dostal. Porovnání půjček je tak velmi chytrý krok, který by měl udělat každý, kdo se chystá půjčku vzít.

Půjčky lze navíc vyfiltrovat podle různých parametrů od požadavku na nulové poplatky po délku splatnosti. Předem přesně víš, kdo ti půjčku poskytne, kolik zaplatíš a co bude získání peněz obnášet. Půjčka bez doložení příjmu je pro studenta často lákavá, nicméně i zde je zapotřebí si vše předem srovnat a počítat s tím, že maximální výše půjčky je z pochopitelných důvodů často nižší než u půjček pro lidi s doložitelnými příjmy.

I maličkosti se počítají

Od těžkého kalibru poposkočíme k menším výdajům, které se však dokáží někdy hezky nasčítat. Skvělým příkladem je mobilní tarif. I když platíš třeba jen 400 Kč měsíčně, máš velkou šanci najít výhodnější nabídku. Ta ti ročně ušetří tisíce korun! Najít nejvýhodnější tarif je opět otázkou pár minut, přejít dnes k jinému operátovi je také brnkačka.

Nechal na tebe majitel bytu, který si při studiu pronajímáš, přepsat energie? Jeho zbytečné utrácení netrápí, ale ty můžeš například za elektřinu opět výrazně ušetřit. Chvilka klikání na internetu ti vrátí do kapsy pár tisíc korun ročně. To samé platí o pojištění, kde mnoho lidí platí několik let docela vysokou částku a pak je překvapí, že za zlomenou ruku dostanou maximálně tak pět stovek. I zde tak má cenu nabídky pojišťoven srovnat a zjistit, jaká je nejvýhodnější.

Mezi nejznámější agregátory nabídek patří internetové stránky Úspory.cz, které ti pomohou velmi rychle porovnat půjčky, pojištění, tarify a další služby. V přehledně seřazených nabídkách se snadno vyznáš. Ročně můžeš díky tomuto webu ušetřit tisíce korun.

Úspory.cz

Peníze navíc se hodí

Studenty, kteří nemají až tak hluboko do kapsy, možná pár ušetřených stokorun měsíčně úplně nevzrušuje, ale stačí začít násobit. Půjčky, hypotéky, tarify a energie rozhodně nepatří mezi služby, které si bereme na jeden měsíc, ba právě naopak. Pronásledují nás roky, a proto se výše celkové úspory může vyšplhat na opravdu zajímavé číslo. Pak už je na každém z nás, jestli raději vyhodí ročně 20 tisíc oknem, nebo je využije například na super dovolenou u moře.

Komentáře k příspěvku