I ve studentském bytě se můžete cítit jako doma

I ve studentském bytě se můžete cítit jako doma

Trápí vás, že vaši spolubydlící myjí nádobí jen jedenkrát týdně a to ještě po třech výzvách? Že umýt záchod pro ně znamená jen utřít podlahu a vana se nemusí umývat, protože do ní pravidelně napouští vodu? Tak to vás zklameme, s tím se zpravidla nic moc dělat nedá. A pokud se nemůžete odstěhovat, nezbývá než to překousnout. Jak? Udělejte si to v pokoji příjemnější.

Většina z nás si nemůže dovolit ten luxus bydlet při studiích ve vlastním bytě. Leckdy ani ve vlastním pokoji ne. Ale i ten váš mini koutek ve sdíleném pokoji lze zkrášlit tak, abyste se cítili doopravdy dobře.

Více než špetka soukromí

Pokud vám patří ohraničitelná část pokoje, určitě si ji alespoň opticky oddělte. Můžete použít staré skříně, pokud nějaké máte a nevěšíte si jen na šatní tyč.  Další možností jsou závěsy – u těch je ale pracné je napříč pokojem uchytit. Úplně nejednoduší variantou je však pořízení paravánu, který jednoduše postavíte, a poskytne vám příjemné soukromí. A až se budete chtít odstěhovat, tak si ho prostě vezmete a odejdete.

Pokud vaše část pokoje ohraničitelná není, tak vám nezbývá než být se svými spolubydlícími zadobře. A vlastnit alespoň jednu kravatu.

Přehoz

Že se postel v noci používá na spaní a přes den jako válenda je docela běžné. Ale pokud v noci nechcete spát na špinavém povlečení, po kterém se přehnalo stádu bizonů, pořiďte si nějaký pestrobarevný přehoz a pár polštářů. A potom už vám nebude vadit, že vám na posteli seděla polovina vašeho kruhu a večer se zachumláte do bezvadně čisté přikrývky. Nevěřili byste, o kolik se zvedne váš pocit komfortu, když je něco, co je krásné, čisté a svěží jenom vaše.

Igelitky ne!

I když jezdíte pravidelně každý víkend domu, kde vám vaše starostlivá maminka nažehlené a naškrobené prádlo nastrká do plastových pytlů s sebou, na bytě je určitě vybalte, i na těch pár dní. Jinak se nezbavíte pocitu, že jste jenom na návštěvě. Nemáte kam vybalovat? To nevadí, shánění nábytku je legrace.

Nábytek za hubičku

Spousta nábytku za odvoz, nebo za drobný příspěvek se dá sehnat na Facebooku. Jediný problém je v tom, že u stránek s vybavením musíte prosedět dostatek času, protože každý lepší inzerát je do pár sekund pryč. Také se můžete rozhlédnout, jestli se některá z okolních firem nebude stěhovat, či rušit kanceláře. Nábytek pak velmi často mění za nový a ten starý vyhazují.

Šuplíky od kancelářských stolů jsou perfektními nočními stolky a  do staré skříně na šanony, se dá také pohodlně napěchovat oblečení. Využijte klidně třeba krabic od bot, které vám vytvoří bezva šuplík na ponožky a spodní prádlo. A pokud jste si boty už dlouho nekupovali, až pojedete do Ikey na masové kuličky, kupte si za čtyři pětky úložné boxíky.

Na závěr nezapomeňte i na nějakou dekoraci, klidně kýčovitou, jen, aby vám udělala radost. Drobný pocit soukromí, dostatek úložného prostoru a něco hezkého výrazně přispěje k tomu, abyste se na bytě cítili dobře a vrtochy svých spolubydlících ignorovali.

A i kdyby vám nic nepomohlo, tak prostě zatněte zuby a přežijte to. A jak by asi řekly naše babičky, jednou na to přeci budeme krásně vzpomínat.

Komentáře k příspěvku