DIY: Šumivé bomby do koupele

DIY: Šumivé bomby do koupele

Šumivé bomby jsou hezký dárek

Absolutní relaxace ve vaně doplněné o šumivou bombu do koupele dokáže udělat radost. Podívejte se na návod, který sice nepatří k těm nejlehčím, ale za zkoušku rozhodně stojí.

Co budeš potřebovat?

  • 1 hrníček jedlé sody
  • 1/2 hrníčku potravinářské kyseliny citronové
  • 1/2 hrníčku soli do koupele
  • 3 lžíce rostlinného oleje – slunečnicový, řepkový nebo olivový
  • 1 lžíci vody
  • silikonovou formičku

Jak jsem postupovala?

Šumivé bomby jsme dělali s přítelem, takže jsme si nejdříve smíchali do mističky všechny suché suroviny (jedlou sodu, kyselinu citronovou a sůl do koupele) a poté jsme postupně přidávali vodu s olejem. Dávejte si pozor, že musíte olej i vodu přidávat velmi opatrně, protože kdybyste je tam hned nalili, tak by vám celé vaše dílo vyšumělo a měli byste po srandě.

Výroba šumivé bomby se však ukázala složitější, než se zdálo. Největší problém byl ten, že nám bomby nechtěly držet. Podle zkušeností lidí je to docela běžné. Nacpali jsme tedy hmotu do silikonové formičky (na led z Ikea) a prostě jsme to tak pár dní nechali. Myslela jsem si, že se šumivé bomby nepovedou, ale po pár dnech hmota lehce ztvrdla a šla z formy vyndat. Bombička byla na světě! Přesto jsem trošku zklamaná, protože pod stromeček toto nikdo nenajde. Celkem se bojím, že by šumivé bomby nepřežili cestu. Pokud se vám šumivky povedou a já věřím, že určitě ano, tak je nezapomeňte skladovat na suchém místě, aby vám samovolně nevyšuměly.

Komentáře k příspěvku