Chceš založit kapelu? Využij jako student slevy na nákup hudebních nástrojů

Chceš založit kapelu? Využij jako student slevy na nákup hudebních nástrojů

Ze školní lavice na pódium

Že je nedostatek času při škole důvodem vybodnout se na veškeré hudební ambice? Ani náhodou! Studium nám sice zabírá dost času, ale rozhodně by byla škoda kvůli němu přehlížet koníčky a nadání. Já osobně mám v okolí hodně přátel, kteří během základky začali hrát na nějaký hudební nástroj a nyní litují toho, že u něj nezůstali déle. Talent je zapotřebí rozvíjet a věnovat se mu, jak jen je to možné. Skloubit školu a hudbu je možné, důkazem budiž mnoho úspěšných interpretů a hudebních skupin. Za všechny jmenuji například legendární U2, The Beatles, R.EM., Coldplay, Creed či Lynyrd Skynyrd, z českých pak Mig 21 nebo Visací zámek. Členové těchto kapel se potkali na škole, šli si za svým snem a nebáli se založit studentskou kapelu. To, zda-li pak školu dodělali, je pochopitelně již věc jiná.

Pět strun nestačí aneb kde kupovat hudební nástroje?

Není zrovna velkým překvapením, že jako kapela se neobejdete bez hudebních nástrojů a zvukové techniky. Rozhodně doporučuji investovat do prověřených značek. Jako studenti navíc můžete výrazně ušetřit a nakupovat za opravdu nejnižší ceny na trhu!

Jedinečné hudebniny Music City vychází vstříc studentům vlastnícím ISIC. Využij jako student 50% slevy na servis hudebního nástroje a skvělé 10% slevy na vše v kamenné prodejně. Kompletní přehled slev a další informace najdeš zde. V Music City muzikantům nabízí odbornou pomoc při výběru nástrojů a v neposlední řadě garanci nejnižší ceny a nadstandardní záruky. Prodejnu najdeš v pražských Vysočanech (stanice metra Českomoravská). Kromě široké nabídky hudebních nástrojů a zvukové techniky disponuje také několika plně odhlučněnými zkušebnami, které se těší na pořádnou dávku decibelů.Music City

Jak si založit kapelu?

Založení vlastní kapely je sen každého muzikanta. Chceš jít do toho? Pokud kolem sebe máš stejně nadšené lidi s láskou k totožnému hudebnímu žánru, budeš to mít o to jednodušší. To, že někteří z nich nehrají jak profíci, vůbec nevadí. Od toho jsou přeci zkoušky, čímž se ostatně dostáváme k dalšímu bodu – zkušebně. Máš k dispozici garáž? Nebo nějaký sklep? Vhodný prostor je velmi důležitý pro morálku celé skupiny. Vždy si lze podat inzerát. Již předem je vhodné zeptat se na to, zda-li si ve zkušebně jako kapela můžete nechávat veškeré vybavení. Důležité je také zcela přesně vědět, kdy a za jakých podmínek můžete zkoušet. Doporučuji mít vše bezpečně zamčené, případně i pojištěné proti krádeži.

Studenti to umí roztočit!

Proč s hudební kariérou zbytečně otálet, když má člověk v mládí hromadu energie a chuť dokázat něco velkého. Školní léta jsou ideální příležitostí a rozhodně to nepíšu kvůli tomu, že začátky kapely AC/DC nakopl kytarista Angus Young tím, že při koncertech nosil školní uniformu. Znáš nějaké úspěšné české studentské kapely, nebo dokonce v nějaké hraješ?

Komentáře k příspěvku

  • Radech

    Zrovna se o zalozeni kapely pokousime, chceme hrat takovy pop-rock. Snad to dopadne, vsechno zorganizovat a hlavne vsechny namotivovat neni uplne jednoduchy :-).