Brigáda v KFC! Zkušenosti, peníze a vše, co potřebujete vědět

Proklatě dobrá brigáda?

KFC aneb Kentucky Fried Chicken asi netřeba blíže představovat. Osobně neznám nikoho z mého okolí, kdo by občas nezaskočil na Twistera či kyblík. Stejně jako většina fastfoodů, tak i KFC patří k časté zastávce studentů hledajících brigádu. Právě to je ten důvod, proč jsem se poptal v okolí, prolezl diskuze a celkově se snažil shrnout praktické informace, které by se lidem se zájmem o brigádu v KFC mohly hodit.

Jaké volné pozice KFC nabízí?

Standardně KFC hledá brigádníky a zaměstnance po celé ČR na pozici pracovníka provozu restaurace, vedoucího směny, zástupce manažera a vedoucího restaurace. Dle informací na webu v Česku je každý rok několik stovek zaměstnanců KFC povýšeno na pozici manažera, nicméně je docela jasné, že běžný brigádník bude nejčastěji pracovníkem provozu restaurace. To znamená, že bude obsluhovat, připravovat a uklízet.

Nabídku volných míst najdete na KFC kariéra, kde nechybí ani podrobný popis jednotlivých pozic včetně pracovní náplně a výhod – například v podobě příplatků za práci ve svátky.

Flexibilita výhodou

Velkou výhodou zaměstnavatelů z řad rychlého občerstvení je flexibilita a KFC není výjimkou. Práce a rozpis směn se přizpůsobí školnímu režimu prakticky bez komplikací. Stačí se domluvit. Na tom se shodují všichni, kteří v KFC pracovali. Stejně tak potvrzují přátelské prostředí. Když chytnete na směnu dobré lidi, máte vyhráno.

Jaký je plat v KFC?

To, co vás jako zájemce o brigádu v KFC bude asi nejvíc zajímat, je plat. Nástupní plat se dle zkušeností lidí pohybuje kolem 70 Kč na hodinu + příplatky. Plat v KFC je tak srovnatelný s tím, co běžně ve fastfoodu dostanete. Po delší době se můžete vyšplhat třeba až k 90 Kč za hodinu, ale na to raději nespoléhejte.

Stojí to za to?

Při sbírání podkladů mi přišlo, že brigáda v KFC má od lidí většinou pozitivní ohlasy. Pochopitelně je vhodná především pro studenty, kteří mají složitější časový harmonogram a potřebují do něj dostat i nějakou tu brigádu, která se jim flexibilně přizpůsobí. Vše ostatní je již pouze o lidech.

Komentáře k příspěvku